Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Wystawa - Na ludowo

MDK, 25.10.2011r.

"Na ludowo" to tytuł wystawy, której uroczyste otwarcie miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie, 24 października, w Galerii Zielonej MDK. Autorami zaprezentowanych prac są dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne prowadzone przez panią Irenę Kupczak. Kolorowe obrazki przedstawiają postacie w ludowych strojach, częstym motywem jest także wiejska chata oraz talerzyki zdobione ludowymi motywami.

Na poniedziałkową uroczystość przybyli autorzy prac oraz ich rodzice i znajomi. Wszystkich powitała dyrektor MDK, pani Renata Socha. Opiekunka małych artystów, pani Irena Kupczak, opowiedziała po krótce, jak powstawały prace, czym inspirowały się dzieci w ich tworzeniu. Gościnnie wystąpił Zespół Wokalny Muzyki Tradycyjnej i Ludowej, pracujący pod kierunkiem pana Andrzeja Czernika, prezentując trzy popularne utwory ludowe.

Wystawę "Na ludowo" będzie można oglądać do 10 listopada. Serdecznie zapraszamy do Galerii Zielonej MDK.

Joanna Łukaszczyk, MDK

Przeczytaj również: