Aktualności - rok szkolny 2011-2012

Podsumowanie Tęczowego Kalendarza w Tychach

MDK, 02.11.2011r.

28 października 2011 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Tychach miało miejsce podsumowanie IX. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pn. "Tęczowy Kalendarz". Prace na konkurs przysyłają młodzi artyści z wielu zakątków świata i naszego kraju. Impreza umożliwia przede wszystkim zapoznanie się z dziecięcą wrażliwością na otaczającą nas rzeczywistość oraz niebanalnych sposobów jej wyrażenia w sztukach plastycznych.

Mottem konkursu stała się sentencja ALIT AEMULATIO INGENIA, czyli "rywalizacja wzmaga uzdolnienia", propagująca ducha szlachetnego współzawodnictwa, tak bliskiego starożytnym.

Udział w tym konkursie zakończył się wspaniałym sukcesem wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Czternastoletnia Gabrysia Tutka podopieczna Anny Świcy za swoją pracę otrzymała Nagrodę.

Ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowane zostały prace Julii Koszel (lat 6), Ewy Król (lat 8), Magdaleny Kapuśniak (lat 8), Agnieszki Garbaty (lat 8), Pauliny Misy (lat 12), Weroniki Kuziak (lat 12), Karoliny Strzałki (lat 13), Pauliny Węgrzyn (lat 16).

Wystawę pokonkursową można zwiedzać do 15 listopada 2011 r.

Wszystkim laureatom bardzo serdecznie gratulujemy!

Anna Świca, MDK

Przeczytaj również: