Aktualności 2011/2012

Sukcesy zespołów MDK we Włodawie
MDK, 30-05-2012r.

Sukcesy zespołów MDK we Włodawie

Tydzień temu w sobotę na Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego do Włodawy pojechały Zespół Tańca Ludowego „Sitareczka” pracujący pod kierunkiem pani Edyty Buczek oraz Zespół Tańca Ludowego „Tanew” pracujący pod kierunkiem pani Ewy Chuchro.

Jury występowało w składzie

Anna Iskra – założycielka i wieloletni kierownik artystyczny i choreograf Zespołu Tańca Ludowego „Tanew” z Biłgoraja, wykładowca w Studium Folklorystycznym UMCS w Lublinie dla Instruktorów Zespołów Polonijnych, odkrywca i popularyzatorka regionalnych tańców biłgorajskich. Przewodnicząca Jury

Marzena Dźwierzyńska od roku 2004 instruktor Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Członek Jury.

Monika Pacek – od 30 lat choreograf w zespole Pieśni i Tańca „Lublin” im Wandy Kaniorowej, w dorobku artystycznym jest dużo własnej choreografii i autorskich programów artystycznych, od wielu lat współpracuje z zespołami polonijnymi z Brazylii i Francji. Członek Jury.

Jury oceniało zespół w trzech kategoriach wiekowych (I Kat do 10 lat; II kat 11-14 lat; III kat 5-19 lat) zgodnie z kryteriami oceny zawartymi w regulaminie.

Do przeglądu zgłosiło się 15 zespołów w III kategoriach wiekowych.
Komisja po obejrzeniu prezentacji tanecznych postanowiła, że w kategorii wiekowej do 10 lat III miejsce otrzyma Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego „Sitareczka” z Młodzieżowego Domu Kultury.

W III kategorii wiekowej (15-19lat)

I miejsce ex aequo otrzymał
Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” gr.II z Zamojskiego Domu Kultury w Zamościu opiekun Jolanta Kalinowska-Obst oraz
Zespół Tańca Ludowego „Tanew” z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, instruktor Ewa Chuchro.