Aktualności 2011/2012

„Biłgorajskie wczoraj i dziś”
MDK, 02-07-2012r.

„Biłgorajskie wczoraj i dziś”

Impreza sobótkowa która połączona została z nocnym rajdem w poszukiwaniu kwiatu paproci - to propozycja dla miłośników rowerów, którą przygotował Powiatowy Ośrodek Informacji Turystycznej , Młodzieżowy Dom Kultury oraz Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.

Rajd sobótkowy rozpoczął się o godzinie 19.00 na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Tradycje ludowe oraz o sobótkowych zwyczajach opowiadała dyrektor Muzeum Ziemi Biłgorajskiej pani Dorota Skakuj.

Uczestnicy rajdu przed wyruszeniem na 18 kilometrową trasę w poszukiwaniu "kwiatu paproci" mogli obejrzeć montaż słowno- artystyczny pt. "Noc Świętojańska - święto powitania lata połączone z puszczaniem wianków na wodę” prezentację przygotowała młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury pod kierunkiem pani Joanny Łukaszczyk oraz Agnieszkę Wolanin Około godziny 20.00 rowerzyści udali się na nocny rajd rowerowy w "poszukiwaniu kwiatu paproci”.