Aktualności 2011/2012

MDK, 07-09-2012r.

Warsztaty plastyczne wychowanków pani Ireny Kupczak w ramach Akcji Lato

5 lipca pani Irena Kupczak przeprowadziła warsztaty plastyczne w ramach Akcji Lato, organizowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju.

W warsztatach plastycznych wzięła udział grupa dzieci i młodzieży z Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce oraz dziewczęta z grupy plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury. Tematem warsztatów było wykonanie „Zabawki ekologicznej” z odpadów i śmieci, które miało na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży znaczenia i korzyści płynącej z recyklingu i segregowania śmieci.

Wynikiem trzygodzinnej pracy były oryginalne zabawki: zwierzęta, kwiaty i przedmioty codziennego użytku, wykonane z butelek plastykowych, nakrętek, rolek papierowych i gazet.

Uczestnicy zajęć bardzo szybko zaczęli ze sobą współpracować, nawiązali nowe znajomości, bardzo dumni i zadowoleni ze swojej pracy zaproponowali następne spotkanie na zajęciach plastycznych.

Irena Kupczak