Aktualności - rok szkolny 2011-2012

XIV Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza w ramach Grand Prix Lubelszczyzny w połączeniu z Memoriałem Stefana Knappa.
Najmłodsi szachiści w historii MDK

MDK, 29.11.2011r.

Staraniem kierownika sekcji BCK; Albina Jaworskiego - sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju była miejscem niedzielnych (27 listopada br.) zmagań szachistów naszego regionu. Turniej miał wysoką rangę Grand Prix Lubelszczyzny.

Na starcie stanęło siedemdziesięciu zawodników, w tym siedmiu z kategoriami mistrzowskimi (m.in. zawodnicy z Ukrainy). Nasze miasto reprezentowane było przez czternastu zawodników, wywodzących się z sekcji szachowych Biłgorajskiego Centrum Kultury (7) oraz Młodzieżowego Domu Kultury (7). Bardzo cieszy liczny udział młodzieży. Rywalizowano w kategoriach wiekowych do 10, 14 i 18 lat oraz OPEN. Turniej liczył 9 rund po 15min. na zawodnika na rozegranie 1 partii. Na podstawie klasyfikacji końcowej wyodrębniono kolejność w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Młodzi zawodnicy MDK starali się dzielnie dotrzymać kroku utytułowanym rywalom. W kategorii chłopców do lat 10 nasi zawodnicy zajęli następujące lokaty: 4. Konrad Mucha (wypełniona norma na IV kategorię szachową), 7. Adrian Mucha, 8. Jan Kornik (wypełniona norma na IV kategorię szachową), 11. Wiktor Wolanin (nagroda dla najmłodszego zawodnika turnieju). W gronie chłopców do lat 14 - Hubert Mucha, plasując się na piątej pozycji wypełnił norme na III kategorię szachową!

W kategorii chłopców do lat 18 - Marek Kornik zajął drugie miejsce, a w kategorii dziewcząt do lat 14 - Karolina Kornik zdobyła miejsce czwarte.

Czołowi zawodnicy poszczególnych kategorii turniejowych zostali uroczyście nagrodzeni (puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy) przez Sekretarza Miasta Biłgoraj - Bogdana Kowalika. Organizatorzy: Urząd Miasta Biłgoraj, Biłgorajskie Centrum Kultury. Sędziował niżej podpisany.