Aktualności 2011/2012

42. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Pentel 2012"
MDK, 05-06-2012r.

42. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Pentel 2012"

W ostatnich dniach maja br. zostały ogłoszone wyniki 42. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez firmę PENTEL. Już po raz drugi, udział wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w tej prestiżowej imprezie o światowym zasięgu, zakończył się wspaniałym sukcesem. Dwie wychowanki pracowni plastycznej prowadzonej przez Annę Świcę zostało jego laureatkami.

W 42. edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego wzięło udział ponad 14 tysięcy prac z całego świata!  Aż 132 prace nadesłane z Polski otrzymało medale i wyróżnienia. Wśród nich także małe wychowanki MDK, których prace zostały przesłane na konkurs w październiku ubiegłego roku.

Medalami srebrnymi zostało uhonorowanych dwoje dzieci z naszej placówki. Sześcioletnia Zuzia Sneka, w swojej pracy przedstawiła postać „Żniwiarza” a siedmioletnia Wiktoria Frączek na swoim obrazku pokazała „Spacer z mamą”.

Sponsorem konkursu jest Japońska Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki przy współpracy firmy Pentel oraz m.in. Ministra Spraw Zagranicznych Japonii i Ministra Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii.

W pracach konkursowych ukazany jest obraz świata widziany oczami dzieci, gdzie nie ma pojęcia granic, narodowości czy różnic etnicznych. Udział w tej imprezie daje dzieciom możliwość przedstawienia swojego świata jego radości, smutków, otaczającej przyrody. Daje nieograniczone wręcz możliwości prezentacji tego, co najważniejsze w życiu dziecka, jego rodziny i narodu. W swoich dziełach dzieci udowadniają dorosłym, że ludzi z różnych części świata i o różnym kolorze skóry więcej łączy niż dzieli.

Dzieciom i ich Rodzicom bardzo serdecznie gratulujemy!

Anna Świca