Aktualności - rok szkolny 2010-2011

 

Wystawa - "Rozwijamy Skrzydła"

MDK, 15.04.2011r.W czwartek, 14 kwietnia 2011 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju została otwarta wystawa pn. „ROZWIJAMY SKRZYDŁA”.W czwartek, 14 kwietnia 2011 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju została otwarta wystawa pn. „ROZWIJAMY SKRZYDŁA”. Pomieszczenia Galerii Zielonej i Sali ogólnej zamieniły się na kilka tygodni w zaimprowizowane sale muzealne. Na wystawę składają się, bowiem, obrazy inspirowane dziełami wielkim artystów malarzy, jak również rysunki ukazujące motywy zdobień i elementy architektury. Całość ekspozycji tworzy rodzaj wędrówki po historii sztuki począwszy od starożytności po czasy współczesne.


Ekspozycja jest uwieńczeniem pracy w roku szkolnym 2010/2011. Na wystawie znalazły się prace wszystkich wychowanek uczestniczących w zajęciach młodzieżowych grup plastycznych. Jednak ze względu na możliwości ekspozycyjne sal nie mogło znaleźć się na niej wiele prac, które były wykonane prze ostatnie miesiące. Opiekunem artystycznym i koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Anna Świca.


Na uroczystość przybyły autorki wraz z rodzinami. Wśród licznie zgromadzonych gości nie zabrakło także koleżanek i kolegów ze szkół, do których uczęszczają. Wystawę otworzyła dyrektor MDK pani Renata Socha. Witając uczestników uroczystości podziękowała za wspaniałą pracę wychowanek i nauczyciela prowadzącego. Podkreśliła wielkie wrażenie robią wiszące na ścianach obrazy. Na szczególne podziękowania i kwiaty zasłużyły dwie wychowanki, których prace zostały w szczególny sposób wyeksponowane w prezentowanej ekspozycji. Paulina Węgrzyn i Agnieszka Kaczor to młode artystki o wielkim talencie, a nade wszystko skromności i pracowitości.


Takie spotkanie to nie tylko prezentacja możliwości i uzdolnień młodzieży, ale także sposobność do spotkania i rozmów z rodzicami, nauczycielami wychowanek.


Wystawa potrwa do 20 maja br. Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia tej niezwykłej ekspozycji.


Anna Świca


Przeczytaj również:
wychowankowie MDK rozwijają skrzydła /NOWA Gazeta Biłgorajska nr 16 (467) 2011/
w MDK-u rozwijają skrzydła... /Gazeta Biłgorajska nr 15 (065) 2011/
Zapowiedź wystawy "Rozwijamy skrzydła" 

 


Podziel się:     Facebook  Twitter Blip

  Zobacz również

Dział Sceniczny
Dział Wystawienniczo-Medialny
 


kalendarz imprez MDK

  Nasz Sponsor
Firma NetPartners
  Aktualne wydanie programu TV NAFALI
Aktualne wydanie programu TV NAFALI
 
BIP Vimeo    
  Na skróty - Pozostałe audycje

Audycje TV NAFALI - archiwum

  Copyright © 2002-2011 MDK Biłgoraj
  DESIGN BY SM

 MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY
ul. Nadstawna 56a
23-400 Biłgoraj
tel. (84) 686 89 56