Aktualności - rok szkolny 2010-2011

 

„Wielcy Polacy w oczach dzieci” - Wystawa plastyczno-historyczna w MDK

MDK, 03.11.2010r.„Wielcy Polacy w oczach dzieci” to prezentacja plastyczno-historyczna ukazująca kilkanaście portretów Polaków, którzy weszli do historii nie tylko naszego kraju. Wystawa jest próbą syntetycznego pokazania - oczami najmłodszych wychowanków pracowni plastycznej - dziejów naszej Ojczyzny i ludzi, którzy przyczynili się do jej rozkwitu.Od 2 listopada Przedsionek Młodych Talentów Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju stał się na kilka tygodni miejscem, gdzie nasi wychowankowie, uczniowie szkół podstawowych a nawet przedszkolaki mogą zapoznać się z sylwetkami Kazimierza Wielkiego i św. Jadwigi Królowej, Mikołaja Kopernika i Marii Skłodowskiej-Curie, Stanisława Wyspiańskiego i Heleny Modrzejewskiej, Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego, Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego oraz papieża Jana Pawła II. Oprócz plastycznej interpretacji portretów wykonanych przez dzieci, zwiedzający mogą się zapoznać z opisami postaci na przygotowanych planszach.


Każdy z tych wielkich ludzi oprócz wkładu w rozwój nauki, sztuk plastycznych, teatru, muzyki, poprzez swoją działalność przyczynił się do umocnienia polskiej państwowości, polskiego ducha w czasach budowania państwa polskiego, w czasach naszej nieobecności w okresie zaborów oraz walki o niepodległość. Dzięki nim Polska stała się krajem wielkim, kształtującym ducha narodu o własnej tożsamości i kulturze, dostrzeganym na arenie międzynarodowej.


Ta niewielka ekspozycja jest swoistym uzupełnieniem wystawy pokonkursowej „Historia - Pamięć - Człowiek” organizowanej przez naszą placówkę w dniach, kiedy wszyscy powinniśmy pamiętać o tych, którym zawdzięczamy Niepodległą Polskę.


Autorami prac są: Ewelina Kisiel (6 lat), Wiktoria Czerw (7 lat), Gabriela Puźniak (7 lat), Amelia Piętak (8 lat), Maja Mazurek (8 lat), Michał Osiński (8 lat), Martyna Michalewska (9 lat), Katarzyna Borowy (9 lat), Karolina Kurys (10 lat), Karolina Kaczor (10 lat),Weronika Kuziak (11 lat), Katarzyna Maciocha (11 lat).


Opiekę artystyczną nad dziećmi sprawuje Anna Świca


Anna Świca

Fotorelacja


więcej zdjęć

 

  Zobacz również

Dział Sceniczny
Dział Wystawienniczo-Medialny
 


kalendarz imprez MDK

  Nasz Sponsor
Firma NetPartners
  Aktualne wydanie programu TV NAFALI
Aktualne wydanie programu TV NAFALI
 
BIP Vimeo    
  Na skróty - Pozostałe audycje

Audycje TV NAFALI - archiwum

  Copyright © 2002-2010 MDK Biłgoraj
  DESIGN BY SM

 MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY
ul. Nadstawna 56a
23-400 Biłgoraj
tel. (0-84) 686 89 56