Aktualności - rok szkolny 2010-2011

 

„Ikony Stylu” - nowa wystawa w Galerii MDK

MDK, 12.10.2010r.11 października w Galerii Młodzieżowego Domu Kultury nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy fotografii. Jej tytuł to „Ikony Stylu”, bowiem prezentowane na fotografiach postacie bez wątpienia na trwałe wpisały się w historię kultury światowej, kształtując jej styl i rozwój. Sophia Loren, Merlin Monroe, Frida Kahlo, Edith Piaf to niektóre z pierwowzorów bohaterek zdjęć. Modelkami, które na czas sesji wcieliły się w role tych wielkich kobiet są nastoletnie uczennice dziennikarskiej klasy w LO im ONZ.Pomysłodawczynią wystawy i autorką zdjęć jest pani Iwona Pawlos, nauczycielka zajęć dziennikarskich w MDK. To ona także była charakteryzatorką, stylistką i wizażystką młodych modelek, które pod okiem i ręką pani Iwony zamieniły się w wierne kopie wybranych wizerunków kobiet znanych na całym świecie.


Wszystkich zebranych w Galerii powitała pani Renata Socha, dyrektor MDK, wyrażając zachwyt nad efektem końcowym pracy, trwającej kilka miesięcy. O tym, jak trudna była to praca, ale jednocześnie jak bardzo satysfakcjonująca, opowiedziała autorka wystawy. Podziękowała także młodzieży za wytrwałość i zaangażowanie.


Na otwarciu wystawy nie zabrakło bohaterek fotografii, ale już bez artystycznych stylizacji. Nie łatwo było więc rozpoznać je wśród zgromadzonej młodzieży.


Wystawę „Ikony Stylu” można oglądać w Galerii MDK do końca października.


Serdecznie zapraszamy.


Joanna Łukaszczyk

Fotorelacja


Galeria zdjęć 

  Zobacz również

Dział Sceniczny
Dział Wystawienniczo-Medialny
 


kalendarz imprez MDK

  Nasz Sponsor
Firma NetPartners
  Aktualne wydanie programu TV NAFALI
Aktualne wydanie programu TV NAFALI
 
BIP Vimeo    
  Na skróty - Pozostałe audycje

Audycje TV NAFALI - archiwum

  Copyright © 2002-2010 MDK Biłgoraj
  DESIGN BY SM

 MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY
ul. Nadstawna 56a
23-400 Biłgoraj
tel. (0-84) 686 89 56