Start |  Kontakt |  Pomoc
     O MDK |  Aktualności |  Nasze grupy |  Oferta |  Osiągnięcia |  Pobierz |  Prasa o nas |  Linki

strona główna
  Zajęcia szachowe

Reprezentacja MDK w Biłgoraju uczestniczyła w "V Mikołajkowym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Leżajska"

SM, 17.12.2007r.

Po raz pierwszy wychowankowie sekcji szachowej MDK uczestniczyli w turnieju szachowym, organizowanym poza granicami naszego województwa. Pierwszy też raz przyszło im uczestniczyć w tak ogromnej (pod względem liczby graczy, puli nagród oraz rozmachu organizacyjnego) imprezie szachowej!

Do sobotniego (15.12.2007r.) "V Mikołajkowego Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Leżajska" zgłosiło się 210 szachistów, wywodzących się głównie z czołowych klubów Podkarpacia. Zdecydowaną większość uczestników stanowiły dzieci i młodzież. Każdy z graczy otrzymał paczkę od św. Mikołaja, organizatorzy zadbali o gorący posiłek, jak również o atrakcyjne i liczne nagrody. Drobnym mankamentem mógł być jedynie zbyt wielki hałas podczas gry (jak na szachowe wymogi), lecz przy tak dużej liczbie młodziutkich szachistów jest to dość naturalne. Sędziował arbiter klasy państwowej - Marian Bysiewicz.

W turnieju wzięło udział siedmiu reprezentantów naszego MDK:

W kategorii B (chłopcy 8 i 9-letni) w gronie 42 zawodników mieliśmy jednego przedstawiciela: Mateusz Rak uplasował się na 22 pozycji, zdobywając 4,5 pkt w 9 partiach. Wyniki końcowe gr B - klasyfikacja chłopców

W kategorii C (dziewczęta od 10 do 12 lat) Dominika Kimak zajęła 9 miejsce, zdobywając 3 pkt. Wyniki końcowe gr C - klasyfikacja dziewcząt ur 95-97

W kategorii D (chłopcy od 10 do 12 lat) Miłosz Lipiński zajął 34 miejsce (3pkt.) Wyniki końcowe gr D - klasyfikacja chłopców ur 95-97

W kategorii F (chłopcy od 13 do 15 lat) Krystian Mielnik zajął 13 miejsce (4,5 pkt.) Wyniki końcowe gr F - klasyfikacja chłopców ur 92-94

W kategorii G (dziewczęta od 16 do 18 lat) Maria Koziara uplasowała się na 6 pozycji (3,5 pkt). Wyniki końcowe gr G - klasyfikacja dziewcząt ur 89-91

W kategorii H (chłopcy od 16 do 18 lat) Krzysztof Łukaszkiewicz był czwarty (5pkt.), zaś debiutujący Jakub Rak zdobył normę na V kategorię szachową (6 miejsce i 4 pkt.) Wyniki końcowe gr H - klasyfikacja chłopców ur 89-91