Rodzinna podróż w obrazach dzieci

Troje podopiecznych Anny Świcy z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami XX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Rodzina. Rodzinna podróż”. Konkurs odbywa się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Krasnostawskiego, a jego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie.

Komisja w składzie: Bronisława Żuk – przewodnicząca, artysta plastyk, prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury „Paleta”, Magdalena Wróbel – artysta plastyk, Maja Toczona – Wal – historyk sztuki, postanowiła nagrodzić, wyróżnić i wybrać do uczestnictwa w wystawie najlepsze spośród 301 nadesłanych prac.

Wśród nich w kategorii dzieci z klas I-III nagrodzono pracę ośmioletniej Leny Drozdowskiej, która przedstawiła fantastyczną, rodzinną podróż samolotem. Wspaniałym akcentem jest fakt, iż w projekcie okładki do katalogu wystawy wykorzystano pracę malarską Lenki. To dodatkowe wyróżnienie dla małej artystki!

Wyróżnienie – za pracę ukazującą wyjazd nad morze – jury przyznało sześcioletniemu Szymonowi Pogorzelcowi, który był oceniany w kategorii dzieci przedszkolnych, a do wystawy zakwalifikowana została praca siedmioletniej Zuzi Krawczyk. Zuzia udała się w malarską podróż w dalekie, tropikalne kraje, by podziwiać piękno przyrody. Dzieci uczestniczą w zajęciach plastycznych prowadzonych w pracowni Tęczowa Malarnia, a ich opiekunem artystycznym jest nauczycielka plastyki Anna Świca.

Uroczyste podsumowanie XX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Rodzina. Rodzinna podróż”, połączone z wręczaniem upominków i dyplomów dla nagrodzonych i wyróżnionych, odbyło się we wtorek, 14 czerwca br.

Gratulujemy i życzymy wszystkim wychowankom wspaniałych podróży podczas wakacji!

NAGRODA Lena Drozdowska NAGRODA Lenka Drozdowska WYRÓŻNIENIE Szymon Pogorzelec WYRÓŻNIENIE Szymon Pogorzelec WYSTAWA Zuzanna Krawczyk WYSTAWA Zuzanna Krawczyk