Sukces w konkursie ogólnopolskim w Rzeszowie

W zorganizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury, VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży zatytułowanym „Pod kolorowym Parasolem Jesieni”, wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju – Jakub Furmanek – znalazł się w ścisłym gronie laureatów.

Do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”, który jest organizowany przez Rzeszowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty, napłynęła rekordowa liczba 4575 prac z 533 placówek z całej Polski. Oceny prac nadesłanych do tegorocznej edycji konkursu dokonało Jury w składzie: Piotr Rędziniak (p.o. Dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie), Beata Bobra (pedagog, arteterapeutka, miłośniczka rękodzieła artystycznego), Artur Wysocki (pasjonat fotografii, członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego) oraz Monika Tohl (nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie. Komisja podczas oceny brała pod uwagę walory artystyczne, zgodność z tematyką, staranność oraz samodzielność wykonania.

Wśród najlepszych młodych artystów znalazł się Jakub Furmanek z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Praca Kuby – jako jedna z pięciu w kategorii prac plastycznych 7-10 lat – została wyróżniona. Obrazek wykonany w technice pasteli olejnej przedstawia jesienne zabawy dzieci.

Autor namalował scenę ukazującą troje dzieci bawiących się wśród drzew. Właśnie przeszedł deszcz. Dziewczynka w kaloszach bawi się w kałuży wody. W centrum kompozycji, chłopiec z koszykiem właśnie znalazł grzyba i ciesząc się ze znaleziska biegnie pochwalić się koledze, który uzbierał już z worek pełen kasztanów. Na rysunku widać radość jaką niesie wspólnie spędzany czas. Całość pracy została ukazana w ciepłych kolorach czerwieni, żółci i brązów, z kontrastującymi błękitnymi plamami kałuż i nieba.

Opiekunem artystycznym Kuby jest Anna Świca. Także ona znalazła się w gronie wyróżnionych przez jury nauczycieli.

Uroczyste wręczenie nagród Laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się w niedzielę 25 listopada 2018 roku.

Kubie serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu!