Kartka w Tęczowym Kalendarzu z ilustracją Julii Wasąg

Kartka w Tęczowym Kalendarzu z ilustracją Julii Wasąg

Młode plastyczki z Tęczowej Malarni Młodzieżowego Domu kultury w Biłgoraju sięgnęły po najwyższe laury w XIX Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”. Uroczyste podsumowanie imprezy połączone z wręczeniem nagród odbyło się 17 grudnia 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Tychach.

Na tegoroczny XIX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz” wpłynęło 2227 prac z 281 placówek z Polski, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Bułgarii, Białorusi, Hong Kongu (Chiny), Grecji, Wielkiej Brytanii.

Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Adama Niesyto przyznało 13 nagród specjalnych. To najważniejsze nagrody przyznawane w tym konkursie. Praca nagrodzona jest ilustracją miesiąca w kalendarzu, tworzonym corocznie z najlepszych obrazów okazujących piękno pór roku, ich specyfikę, zmiany w przyrodzie.

Cztery dziewczęta pracujące pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia MDK w Biłgoraju mogą się pochwalić nagrodą specjalną, nagrodą i dwiema kwalifikacjami do wystawy, zaś podopieczny Ireny Oręziak-Kupczak zdobył kwalifikację do wystawy.

Ilustracją do miesiąca marca na 2022 rok będzie obraz namalowany przez trzynastoletnią Julię Wasąg. Praca Julii to pejzaż rozświetlony zachodzącym słońcem. Zdecydowane pociągnięcia pędzla i odważna kontrastowa kolorystyka, to największe atuty tej pracy.

NAGRODA SPECJALNA – kartka w kalendarzu na 2022 rok - MARZEC Julia Wasąg (lat 13)
NAGRODA SPECJALNA – kartka         w kalendarzu na 2022 rok – MARZEC Julia Wasąg (lat 13)

Przyznano także 15 nagród. Jedną z nich otrzymała Izabela Pogorzelec (lat 13) za pracę ukazującą piękno jesieni. Wśród 139 wyróżnień przez kwalifikację do wystawy znalazły się prace Anny Szubiak (lat 15) i Martyny Kniaziowskiej (lat 17) oraz ośmioletniego Wiktora Kozioła wychowanka Ireny Oręziak-Kupczak.

Organizatorzy złożyli podziękowania młodym artystom oraz ich opiekunom za zaangażowanie i ciężką pracę wykonaną pomimo tak trudnej sytuacji związanej z pandemią.

My także gratulujemy i liczymy na nie mniejsze sukcesy w roku przyszłym!

Anna M. Świca

 

NAGRODA Izabela Pogorzelec (lat 13) - Tęczowy Kalendarz 2021
NAGRODA Izabela Pogorzelec (lat 13)
Wiktor Kozioł - Tęczowy Kalendarz 2021
Wiktor Kozioł
Martyna Kniaziowska
Martyna Kniaziowska
Anna Szubiak
Anna Szubiak