Plastyka

Pracownia AKWARELA

Pracownia plastyczna prowadzona przez panią Ireną Oręziak-Kupczak skupia dzieci i młodzież, zainteresowanych artystycznymi działaniami manualnymi. Zajęcia dostosowane są do możliwości i potrzeb wychowanków, umożliwiają im rozwijanie zdolności plastycznych, rozbudzają wrażliwość na piękno sztuki i otaczającej przyrody.

Uczą postrzegania świata i odczuwania rzeczywistości poprzez działania plastyczne, realizowane w formie rysunku, malarstwa, rękodzieło artystyczne i prace techniczne.

Dzieci i młodzież zdobywają niezbędną wiedzę, umiejętności i sprawność manualną, potrzebną do wykonywania zadań plastycznych. Poznają sposoby tworzenia i konstruowania. Uczniom szczególnie uzdolnionym, pozwala to i pomaga w realizacji swoich umiejętności na dalszą edukację w kierunku plastycznym.

Wychowankowie pani Ireny Kupczak biorą udział w konkursach plastycznych o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskiemu, a także międzynarodowym, często zdobywając nagrody i wyróżnienia. Ponadto ich prace plastyczne eksponowane są na wystawach w galeriach i holach MDK.

nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

Wybrany film

Odtwórz film na temat wywiad - Irena Oręziak-Kupczak - 2021

Nasze Filmy

Wystawa „Siła koloru - magia świąt”
Odtwórz film na temat Wystawa „Siła koloru - magia świąt”
Wystawa przebudzenie wiosny - ozdoby wielkanocne
Odtwórz film na temat Wystawa przebudzenie wiosny - ozdoby wielkanocne
Warsztaty plastyczne
Odtwórz film na temat Warsztaty plastyczne
10 lat Pracowni Plastycznej pani Ireny Oręziak – Kupczak
Odtwórz film na temat 10 lat Pracowni Plastycznej pani Ireny Oręziak – Kupczak
kolorowe motyle na kolorowej łące wrzesień 2020
Odtwórz film na temat kolorowe motyle na kolorowej łące wrzesień 2020
wycieczka do świata sztuki 0591920
Odtwórz film na temat wycieczka do świata sztuki 0591920
Odtwórz film na temat Kraina rumianku 2019

Wybrane wydarzenia

10 lat Pracowni Plastycznej pani Ireny Oręziak – Kupczak

W niedzielny wieczór, 11 marca 2017 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczystość jubileuszowa z okazji 10-lecia działalności Pracowni Plastycznej prowadzonej przez panią Irenę Oręziak-Kupczak. Z tej okazji do naszej placówki licznie przybyli zaproszeni goście, a wśród nich młodzi artyści, ich rodzice, przyjaciele, sympatycy, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek, przedstawiciele lokalnych władz, biłgorajskich mediów oraz pracownicy MDK.

Wycieczka edukacyjna Warszawa 2016
Wycieczka edukacyjna do Warszawy

W dniu 22.06.16r. grupy plastyczne „Fantazja” i „3 D” wraz z opiekunami uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Warszawy.
Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Narodowym i udział naszych wychowanków w lekcji muzealnej pt. „Impresjonizm i co dalej”.
Lekcja odbywała się w salach wystawowych muzeum, gdzie znajduje się ekspozycja obrazów z końca XIX i początku XX wieku czyli okresu impresjonizmu malarzy polskich i nie tylko.

Pejzaże malowane słońcem, Wspomnienie, 30 września 2015
Otwarcie wystaw "Pejzaże malowane słońcem" oraz "Wspomnienie..." w Galerii MDK

W środowy wieczór, 30 września 2015 roku, w naszej placówce odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Pejzaże malowane słońcem”, na którą złożyły się prace malarskie, będące wyrazem wspomnień z pobytu w urokliwym miasteczku Nessebar w Bułgarii oraz powstałe podczas pleneru malarskiego w trakcie Akcji Lato.

Pracownia  AKWARELA

Grupa – 3 D

Grupa – FANTAZJA

Grupa – PĘDZELKI

AKWARELA

W tym miejscu można zobaczyć dodatkowe publikację naszej grupy.

Informacje o grupie przed 2019 rokiem.

Nasze osiągnięcia i sukcesy wychowanków

Informacje o grupie 2021 - 2019 roku.

Piękno codzienności w jednym kadrze!

Zdjęcia grupy