Jesteśmy Dumni z Polski – wielki artystyczny Sukces dzieci z Tęczowej Malarni!

Jesteśmy Dumni z Polski – wielki artystyczny Sukces dzieci z Tęczowej Malarni!

Wychowankowie pracowni Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju wzięli udział w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jesteśmy dumni z Polski”. Organizatorami konkursu są: Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach i Urząd Miasta Tychy. Efektem jest 5 nagród, 4 wyróżnienia i 6 prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej.

Te wyjątkowe laury zdobyli podopieczni Anny Świcy w organizowanym po raz szesnasty Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jesteśmy dumni z Polski” pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Do konkursu zgłoszono 365 prac z 73 placówek. Jury przyznało 21 nagród, 26 wyróżnień i 61 kwalifikacji do wystawy.

Ważnym aspektem konkursu jest uwrażliwienie młodych ludzi na konieczność utrwalania i przechowywanie w pamięci chlubnych dziejów historii i kultury Polski, wskazanie jak ważne jest wychowywanie w duchu szacunku dla wartości narodowych, patriotycznych i rodzinnych.

Tegoroczna edycja konkursu to przede wszystkim ilustracja unikatowości naszej kultury, piękna pejzaży, ukazanie wybitnych i ważnych postaci Polek i Polaków, ale też ważne wydarzenia i miejsca historyczne, patriotyzm polskich rodzin na przestrzeni dziejów, obchody świąt państwowych, a także bohaterowie i klimat baśni polskich.

Julia Furmanek (lat 9)
Laura Szabat (lat 6)
Hanna Kusiak (lat 9)
Anna Szubiak (lat 15)
Marika Winnicka (lat 13)

Laureatami nagród zostali: Julia Furmanek (lat 9) za pracę pt. Oddział partyzancki, Laura Szabat (lat 6) Pod polską flagą, Hanna Kusiak (lat 9) namalowała Bociany na łące.piętnastoletniaAnna Szubiak nagrodzona została za obraz Sanitariuszka „Inka”, zaś Marika Winnicka (lat 13) za rysunek Zaułek Starego Lublina.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Klara Wardach (lat 9) Para w stroju biłgorajskim, Paulina Blacha (lat 10) Kobiety w strojach biłgorajskich, Izabela Pogorzelec (lat 13) Danuta Siedzikówna ps. „Inka”i Zuzanna Błaszkiewicz (lat 14) Kaplica Zygmuntowska na Wawelu.

Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano prace: Antoniny Tutki (lat 14) Żołnierze Wyklęci, Karoliny Grudziński (lat 7) Syrenka Warszawska, Michaliny Cudak (lat 7) Łowiczanka, Gabrieli Radawiec (lat 8) Smok Wawelski, Mai Brytan (lat 10) Na Roztoczu, Kuby Kotulskiego (lat 8) Kapliczka.

Klara Wardach (lat 9)
Paulina Blacha (lat 10)

Izabela Pogorzelec (lat 13)
Zuzanna Błaszkiewicz (lat 14)

Podsumowanie imprezy odbyło się, w piątek 25 listopada 2021 roku.

Jesteśmy dumni z naszych wychowanków!

Zapraszamy do oglądania tych wspaniałych dzieł młodych artystów!

Anna M. Świca

Fotorelacja (15 prac)

Anna Szubiak - nagrodaAntonina TutkaGabriela RadawiecHanna Kusiak - nagrodaIzabela Pogorzelec - wyróżnienieJulia Furmanek - nagrodaKarolina GrudzińskiKlara Wardach - wyróżnienieKuba KotulskiLaura Szabat - nagrodaMaja BrytanMarika Winnicka - nagrodaMichalina CudakPaulina Blacha - wyróżnienieZuzanna Błaszkiewicz - wyróżnienie

Skip to content