Koncert Taniec i Poezja „Wszystko w nas”

„Wszystko w nas” taki tytuł nosi tegoroczny koncert z cyklu „Taniec i Poezja”, który został zaprezentowany na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury w sobotni wieczór, 12 marca. Jak co roku reżyserem tanecznego widowiska jest pani Edyta Buczek, a wykonują go tancerki z najstarszych grup tańca współczesnego Ada, działających w Młodzieżowym Domu Kultury.

W I Ę C E J >>

Sukcesy wychowanków – GTW ADA

ROK SZKOLNY – 2021-2022

20.11.2021 r. | Edyta Buczek

XIV Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego “Kontrasty” w Mielcu

Organizator: Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu

W tym roku jury obejrzało 31 prezentacji w wykonaniu zespołów, duetów i solistów z Warszawy, Łodzi, Rzeszowa, Lublina, Nowej Dęby, Krakowa, Mielca, Bielska-Białej, Krosna oraz Biłgoraja. 

Kategoria solo, w której brało udział 10 solistów

III miejsce – Katarzyna Szado

Kategoria duet 9 prezentacji

I miejsce – Katarzyna Szado, Patrycja Poźniak

Kategoria zespoły 10 prezentacji

III miejsce – ADA

28.10.2021 r. | Edyta Buczek

XVIII Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha” w Rzeszowie

Organizatorzy: Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „PROMOTOR”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie
Przy wsparciu finansowym: Prezydenta Miasta Rzeszowa

Miejsce: Scena Filharmonii Rzeszowskiej

I miejsce – Ada Starsza w kategorii powyżej 16 lat,

III miejsce – Ada Młodsza w kategorii 12-15 lat,

III miejsce – Ada Plus w kategorii 7-11 lat.

ROK SZKOLNY – 2020-2021

21.06.2021 r. | Edyta Buczek

POWIATOWY DZIEŃ OLIMPIJCZYKA
Organizator: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

Nagrodzeni

Katarzyna Szado i Oliwia Dudzic

20.06.2021 r. | Edyta Buczek

XIV edycji Nałęczowskiego Festiwalu Tańca „EURO-DANCE” 2021
edycja on-line

Organizator: Nałęczowski Ośrodek Kultury

SOLO kat. A – taniec współczesny do lat 9

GTW ADA – I mc Ada Kręt
II mc Pola Niedźwiedzka

SOLO kat. B – taniec współczesny 10-14 lat

GTW ADA – wyróżnienie Martyna Kulanica

SOLO kat. C – taniec współczesny pow. 15 lat

GTW ADA – I mc egzekwo Oliwia Dudzic i Patrycja Poźniak
GTW ADA – II mc. Amelia Senczyna
GTW ADA – wyróżnienie Katarzyna Szado

01.06.2021 r. | Edyta Buczek

Ogólnopolski Festiwal Tańca POWER 2021 w Katowicach
Organizator: Pałac Młodzieży w Katowicach pod Patronatem Prezydenta Miasta Katowice oraz przy współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

w kategorii Power Folk kat. II
II miejsce
Ada I młodsza z choreografią „Lulaj”

w kategorii Power Experyment
IV miejsce
Ada I starsza ze spektaklem „Szukając Siebie”

w kategorii Power Experyment
wyróżniona
solistka z grupy Ada I starsza Magdalena Szado za kreację sceniczną.

14.05.2021 r. | Edyta Buczek

I Ogólnopolski Turniej Tańca “Chyże Nóżki”
Organizator: Młodzieżowym Domu Kultury im K.I. Gałczyńskiego w Krakowie
W konkursie tym brało udział 33 zespoły taneczne , 33 duety, 91 solistów w kategoriach tanecznych taniec współczesny , taniec nowoczesny i balet.

W kategorii taniec współczesny jako solistki w kat wiekowej do lat 9
II-mce Nikola Skubis, Pola Niedźwiedzka oraz Adrianna Kręt,
III-mce Weronika Jagodzińska.

W kat. solo 10-12 lat
I-mce zdobyły Patrycja Pieczykolan oraz Wiktoria Sobień,
II-mce Liliana Staroń,
III-mce Laura Goleń, Nadia Gura, Kinga Szponar.

W kat solo 13-15 lat
I-mce Oliwia Dudzic – Ada Starsza,
II-mce Martyna Kulanica i Amelia Senczyna – Ada Młodsza,
III-mce Olga Bosak – Jump

Kat. 16 + solo
I-mce Katarzyna Szado oraz Patrycja Poźniak- Ada Starsza,
II-mce Dominika Winnicka – Jump

Duety do 10 lat
I-mce Zuzanna Paszko , Karolina Wlaź
I-mce Adrianna Kręt , Kinga Szponar

Duety 11-13 lat
I-mce Julia Zajmała, Natasza Łubiarz
II-mce Liliana Staroń, Patrycja Pieczykolan

Duety 14+
I-mce Katarzyna Szado , Patrycja Poźniak
I-mce Dżesika Stelmch , Julia Hasiak

Formacje do lat 12
III-mce Ada II

Formacje pow 13 lat
III-mce Ada I starsza,
Ada I młodsza wyróżnienie,

Ponadto grupa Ada I starsza za choreografię “Szukając Siebie” otrzymała nagrodę Przewodniczącego Rady Rodziców oraz nagrodę Młodzieżowego Jury

 24.04.2021 r. | Edyta Buczek

XI Wojewódzkie Spotkania Taneczne „Marce Dance” Krasnystaw 2021.
Organizator: Krasnostawski Dom Kultury

Kategoria do lat 11
WYRÓŻNIENIE – dla Ada II za ciekawą kompozycję w etiudzie „Po drugiej stronie lustra”

Kategoria 12 – 15 lat
III m-ce – dla Ada I układ „Tęsknota”

23.04.2021 r. | Edyta Buczek

Ogólnopolski Festiwal Tańca “TANECZNE INSPIRACJE – W SIECI” BIŁGORAJ 2021 pod patronatem Starosty Biłgorajskiego
Organizator: Stowarzyszenie Trampolina Sukcesu, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

W kategorii wiekowej młodszej od 7-10 lat – Taniec współczesny:
II m-sce – dla Ada II
Nagroda sponsora

W kategorii wiekowej średniej od 11–14 lat – Taniec współczesny:
II m-sce – dla Grupa Ada I Młodsza
NAGRODA SPECJALNA Starosty Biłgorajskiego: Grupa Ada I Młodsza

W kategorii wiekowej starszej 15-19 lat – Taniec współczesny:
Wyróżnienie: – dla Grupa tańca współczesnego Ada I Starsza

19.04.2021 r. | Edyta Buczek

VI Ogólnopolski Turniej Solo i Duety “Art Clip Dance”
Organizator: Wadowickie Centrum Kultury
Przesłane zostały 82 klipy zarówno występów solowych jak i duetów, co w sumie dało nam aż 101 uczestników reprezentujących wszystkie kategorie wiekowej.

kategoria 15-19 lat taniec współczesny
II m-ce – duet Katarzyna Szado i Patrycja Poźniak,
WYRÓŻNIENIE – duet Julia Hasiak i Dżesika Stelmach

19.04.2021 r. | Edyta Buczek

Ogólnopolski Turniej Tańca Online “Move&fun” 2021
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
Do tego turnieju wpłynęło 130 filmów z prezentacjami w 4 kategoriach tanecznych.

W kategorii współczesnej do lat 15
I m-ce – Solistka Olivia Dudzic

W kategorii współczesnej do lat 19
I m-ce – Solistka Katarzyna Szado.

11.04.2021 r. | Edyta Buczek

III Ogólnopolski Festiwal Tańca Dance Show Białobrzeski
Organizator: Gdańska Agencja Artystyczna Białobrzeski
Do festiwalu zgłosiło się ponad 280 podmiotów wykonawczych w tym solo, duety mini formacje i formacje z całej Polski.

kategoria 16+ Modern
III m-ce – Ada I Starsza

kategoria 12-15 modern
III m-ce – Ada I Młodsza

kategoria 12-15 inne formy
I m-ce – Grupa Iris dziewczęta z Ady I młodszej z własną choreografią jako mini formacja

kategoria 9-10 lat – duety i solo
III m-ce – Pola Niedźwiedzka

kategoria 11-12 lat – solo inne formy
V m-ce – Liliana Staroń

kategoria 11-12 lat – solo modern
V m-ce – Wiktoria Sobień
VII m-ce – Patrycja Pieczykolan

kategoria do 10 lat duet
Ada Kręt i Kinga Szponar II m-ce inne formy.

kategoria 11-13 lat duet
Liliana Staroń i Patrycja Pieczykolan III m-ce inne formy

kategoria 15+ solo
Oliwia Dudzic II m-ce modern

kategoria 15+ solo
Patrycja Poźniak III m-ce modern

kategoria 15+ solo
Katarzyna Szado IV m-ce modern

kategoria 16+ duet
Dżesika Stelmach i Julia Hasiak II m-ce modern

kategoria 16+ duet
Katarzyna Szado i Patrycja Poźniak III m-ce modern

 14.03.2021 r. | Edyta Buczek

Wojewódzki Turniej Taneczny „Solo Dance Fascination – SDF” w Zamościu
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu,
wpłynęło 51 prezentacji z 8 placówek z województwa lubelskiego.

Kategoria II: jazz, show dance, inscenizacja taneczna (kategoria wiekowa od 7 – 9 lat)
Nagrody:
I nagroda: Pola Niedźwiedzka,
III nagroda: Kinga Szponar

Kategoria II: jazz, show dance, inscenizacja taneczna (kategoria wiekowa od 10 – 13 lat)
Nagrody:
III nagroda: Wiktoria Sobień

Kategoria II: jazz, show dance, inscenizacja taneczna (kategoria wiekowa od 14 – 16 lat)
Nagrody:
III nagroda: Amelia Senczyna

Kategoria II: jazz, show dance, inscenizacja taneczna (kategoria wiekowa od 17 – 19 lat)
Nagrody:
I nagroda: Katarzyna Szado,
II nagroda: Patrycja Poźniak

Nagroda specjalna Jury w II kategorii tanecznej – Olivia Dudzic

06.03.2021 r. | Edyta Buczek

IV Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Gold Contest Online
Organizator:
Ogółem do turnieju zgłosiło się 220 podmiotów wykonawczych z całego kraju.

Duety – najstarsza kategoria taneczna – Młodzież 16-20 lat
II Miejsce
w kategorii – Etiudy taneczne
Katarzyna Szado i Patrycja Poźniak z Duetem “Spójność”

Mini-formacje – najstarsza kategoria taneczna – Młodzież 16-20 lat
VI miejsce
w kategorii – Etiudy taneczne
mini formacja gr Ada I starsza

Mini-formacje – Młodzież 12-15 lat
IV miejsce
w kategorii – Etiudy taneczne
mini formacja „Story” – dziewczęta z grupy Ada I młodsza

28.02.2021 r. | Edyta Buczek

Festiwal “Magia tańca” w Ostrowie Wielkopolskim – forma Online
Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”
W całym festiwalu udział wzięło 280 podmiotów wykonawczych z Polski i zagranicy – solistów, duetów i formacji.

najstarsza kategoria taneczna +17
II Miejsce
w kategorii Inne formy
Katarzyna Szado i Patrycja Poźniak z Duetem “Spójność”

kat. formacje 14-16 lat
Wyróżnienie
Ada I Młodsza z choreografią “Tęsknota”

29.09.2020 r. | Wychowankowie MDK

Powiatowy Dzień Olimpijczyka 2019/2020
organizator: Powiat Biłgorajski

Wyróżnienia otrzymali:

1. Lena Żurawicz
2. Martyna Kniaziowska
3. Izabela Pogożelec
4. Magdalena Szado
5. Patrycja Późniak
6. Katarzyna Szado
7. Gabriela Ciosmak
8. Martyna Grabias
9. Wojciech Grum
10. Zuzanna Chołyst
11. Kinga Rawiak

Sukcesy wychowanków – GT “JUMP”

ROK SZKOLNY 2020-2021

01.06.2021 r. | Ingrida Sokołowska

Ogólnopolski Festiwal Tańca POWER 2021 w Katowicach
Organizator: Pałac Młodzieży w Katowicach pod Patronatem Prezydenta Miasta Katowice oraz przy współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

W kategorii Taniec Nowoczesny czyli Power Dance
VIII miejsceJUMP

14.05.2021 r. | Ingrida Sokołowska

I Ogólnopolski Turniej Tańca “Chyże Nóżki”
Organizator: Młodzieżowym Domu Kultury im K.I. Gałczyńskiego w Krakowie
W konkursie tym brało udział 33 zespoły taneczne , 33 duety, 91 solistów w kategoriach tanecznych taniec współczesny , taniec nowoczesny i balet.

W kategorii taniec Nowoczesny
wyróżnienia w kategorii pow. 13. lat – JUMP

14.05.2021 r. | Ingrida Sokołowska

I Ogólnopolski Turniej Tańca “Chyże Nóżki”
Organizator: Młodzieżowym Domu Kultury im K.I. Gałczyńskiego w Krakowie
W konkursie tym brało udział 33 zespoły taneczne , 33 duety, 91 solistów w kategoriach tanecznych taniec współczesny , taniec nowoczesny i balet.

W kat solo 13-15 lat

III-mce Olga Bosak – Jump

Kat. 16 + solo

II-mce Dominika Winnicka – Jump

ROK SZKOLNY 2017-2018

15-18.05.2018 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska

Ogólnopolskie Spotkania Artystyczne Opole Artis 2018

Zaprezentowało się ponad 300 uzdolnionych dzieci z całej Polski skupionych wokół Młodzieżowych Domów Kultury. Wielki koncert dla przedszkoli i szkół zwieńczyła gala podczas, której wystąpił Kamil Bednarek z zespołem.

Nominacja do koncertu wieczornego – Gali tanecznej

Zespół Tańca Nowoczesnego “JUMP”

14.04.2018 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska

V OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TAŃCA “TANECZNE INSPIRACJE” 2018
Pierwszy dzień zmagań: Taniec współczesny, liga mistrzów (taniec nowoczesny, taniec współczesny)
wystąpiło 36 zespołów
Organizatorzy: MDK Biłgoraj, Trampolina Sukcesu Biłgoraj, OSiR Biłgoraj, UM Biłgoraj


Kategoria wiekowa średnia od 10–13 lat

TN : Wyróżnienia: Grupa Jump

08.12.2017 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska

XXV Międzynarodowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych
Regionalne centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
W Spotkaniach uczestniczyło blisko 50 zespołów i grup tanecznych, głównie z Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny.

Wyróżnienie – Grupa Jump

ROK SZKOLNY 2016-2017

20.06.2017 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska

XVIII edycja Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu „SŁOŃCE – RADOŚĆ – PIĘKNO”
Nessebar w Bułgarii

Taniec współczesny freestyle

Grupa „JUMP” – IV miejsce
Skład grupy: Kinga Paluch, Łucja Oleszczak, Zuzanna Nalepa, Karolina Kobak, Klaudia Blacha

22.04.2017 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych – „11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego, a Honorowy Patronat objął Pan Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość
Podczas Spotkań zaprezentowało się 47 zespołów województwa lubelskiego

W kategorii wiekowej kl. IV – VI
III Miejsce – grupa „Jump”

Sukcesy wychowanków – GTR “Kropeczki”

ROK SZKOLNY 2020-2021

14.05.2021 r. | Ingrida Sokołowska

I Ogólnopolski Turniej Tańca “Chyże Nóżki”
Organizator: Młodzieżowym Domu Kultury im K.I. Gałczyńskiego w Krakowie
W konkursie tym brało udział 33 zespoły taneczne , 33 duety, 91 solistów w kategoriach tanecznych taniec współczesny , taniec nowoczesny i balet.

W kategorii taniec Nowoczesny
Solistki Emilia Bryła – Kropeczki w kategorii do 9 lat II-mce

ROK SZKOLNY 2018-2019

06.04.2019 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska

VI Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne Inspiracje”
organizator: Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe “TRAMPOLINA SUKCESU”
współorganizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju

kategoria wiekowa młodsza od 6–9 lat – KROPECZKI MŁODSZE – za naturalność

kategoria wiekowa młodsza od 6–9 lat – KROPECZKI STARSZE – za żywiołowość

24.11.2018 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska

XVIII OGÓLNOPOLSKIE ANDRZEJKOWE SPOTKANIA TANECZNE JASŁO 2018
Jasielski Dom Kultury
W tym roku na scenie w 97 prezentacjach wystąpiło ponad 600 tancerzy z Chełma, Dębicy, Krosna, Mielca, Sandomierza, Ustrzyk, Rzeszowa, Brzozowa, Jedlicza, Korzennej, Leska, Stalowej Woli, Strzyżowa, Biłgoraja i Jasła.


w kategorii 7-11 lat
taniec nowoczesny

III miejsce (zespół „Kropeczki Starsze”)

ROK SZKOLNY 2016-2017

22.04.2017 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych – „11 Wiosenne Spotkania Taneczne – Zamość 2017”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego, a Honorowy Patronat objął Pan Andrzej Wnuk, Prezydent Miasta Zamość
Podczas Spotkań zaprezentowało się 47 zespołów województwa lubelskiego

W kategorii wiekowej kl. I – III
I Miejsce – „Kropeczki”

ROK SZKOLNY 2015-2016

17.04.2016 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska

III Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne Inspiracje” 2016
Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Targowa 15 w Biłgoraju
Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno–Oświatowe “TRAMPOLINA SUKCESU”,
Współorganizator: Młodzieżowy Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji


kategoria wiekowa 6 – 9 lat
TANIEC NOWOCZESNY

Za radość na scenie – Kropeczki

19.03.2016 r. | Nauczyciel: Ingrida Sokołowska

VII Wojewódzkie Spotkania Taneczne XII edycji „Marce Dance”
Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie
zaprezentowało się 47 grup i zespołów w dwóch kategoriach tanecznych: taniec współczesny i show dance.


tytuł Laureata
Grupa Kropeczki

Sukcesy wychowanków – ZTL TANEW – grupa starsza

ROK SZKOLNY 2020-2021

26.02.2021 r. | Ewa Chuchro

II TANECZNY “FREE DOMSOLO, DUET ,TRIO W SIECI

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

Kategoria Duety 16-20 lat
II Miejsce – Małgorzata Tyszko- Jakub Cholewiński

Kategoria Duety 12-15 lat
Wyróżnienie – Kasia Sudoł i Piotr Sikora

ROK SZKOLNY 2018-2019

29-30.03.2019 r. | Nauczyciel: Ewa Chuchro

X. Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec” 2019 w Łańcucie
Organizatorem przeglądu był Miejski Dom Kultury w Łańcucie i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca “Łańcut”.

II miejsce – Zespół Tańca Ludowego „Tanew” grupa starsza

23.02.2019 r. | Nauczyciel: Ewa Chuchro

Podsumowanie Roku 2018 w Kulturze, Sporcie i Działalności Społecznej
Urząd Miasta Biłgoraj
Biłgorajskie Centrum Kultury

Nagroda Burmistrza Miasta Biłgoraj

Zespołowi Tańca Ludowego „Tanew” – za promocję folkloru oraz kultywowanie polskich tradycji narodowych i regionalnych. Od ponad 36 lat zespół prezentuje swój dorobek w kraju i za granicą. Posiada bogaty repertuar taneczny i wokalny oraz interesujące układy choreograficzne – 1 500 zł.

ROK SZKOLNY 2017-2018

9.06.2018 r. | Nauczyciel: Ewa Chuchro

XVIII Wojewódzki Przegląd Zespołów Tańca Ludowego we Włodawie

Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie
W przeglądzie wzięło udział 16 grup tańca ludowego z Lubelszczyzny.
Do Włodawy przyjechało blisko 450 tancerzy, muzyków i instruktorów.


Kategoria (15-19 lat)
I miejsce:
Zespół Tańca Ludowego TANEW

06.04.2018 r. | Nauczyciel: Ewa Chuchro

IX Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec” 2018
Organizator: Miejski Dom Kultury w Łańcucie wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca “Łańcut”
W Przeglądzie prezentowało swoje umiejętności ponad 700 młodych tancerek i tancerzy w wieku od 5 do 19 lat z 34 zespołów.

Wyróżnienie
Zespół Tańca Ludowego „Tanew” grupa starsza z „Tańcami lubelskimi”.

ROK SZKOLNY 2016-2017

20.06.2017 r. | Nauczyciel: Ewa Chuchro

XVIII edycja Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu „SŁOŃCE – RADOŚĆ – PIĘKNO”
Nessebar w Bułgarii

Tańce ludowe i folklorystyczne:

Zespół Tańca Ludowego „TANEW” – II miejsce

27.X.2016 r. | Nauczyciel: Ewa Chuchro

Jubileuszowy 10. Powiatowy Dzień Twórcy Kultury
Sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Biłgoraju

Podczas wydarzenia najbardziej zasłużeni w tej dziedzinie otrzymali statuetki i pamiątkowe dyplomy. Wśród nagrodzonych znalazł się Zespół Tańca Ludowego “TANEW” z naszego Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Zespół Tańca Ludowego “Tanew” – za promocję folkloru oraz kultywowanie polskich tradycji narodowych i regionalnych. Od ponad 30 lat zespół prezentuje swój dorobek w kraju i za granicą. Posiada bogaty repertuar taneczny i wokalny oraz interesujące układy choreograficzne. W 2015r zespół reprezentował Polskę i Biłgoraj na Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcym w Bułgarii, Festiwalu Amerykańsko – Polonijnym w Stanach Zjednoczonych oraz brał udział w nagraniu teledysku w ramach promocji regionu na Światowe Dni Młodzieży. W 2016 roku promował naszą kulturę regionalną i narodową na Zjeździe Polonii Francuskiej w Osny pod Paryżem. Zespół prowadzi pani Ewa Chuchro.

ROK SZKOLNY 2014-2015

19.06.2015 r. | Sceniczne sukcesy wychowanków MDK w Bułgarii

XVI. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy „Słońce – Radość – Piękno” Nessebar (Bułgaria)

 ZTL Tanew, nauczyciel Ewa Chuchro – I miejsce

ROK SZKOLNY 2013-2014

28.11.2013 r. | Zespół Tańca Ludowego „Tanew” – p. Ewa Chuchro

XII Przegląd Zespołów Tanecznych “Pasikonik 2013”
Mielec

Pierwsze miejsce dla Zespołu – grupa starsza – taniec ludowy kategoria II

Ponadto grupa „Tanew” zdobyła również nagrodę Jury Młodzieżowego

Sukcesy wychowanków – ZTL TANEW – grupa młodsza

ROK SZKOLNY 2018-2019

 29-30.03.2019 r. | Nauczyciel: Ewa Chuchro

X. Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec” 2019 w Łańcucie
Organizatorem przeglądu był Miejski Dom Kultury w Łańcucie i Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca “Łańcut”.
Wyróżnienie – Zespół Tańca Ludowego „Tanew” grupa młodsza

 23.02.2019 r. | Nauczyciel: Ewa Chuchro

Podsumowanie Roku 2018 w Kulturze, Sporcie i Działalności Społecznej
Urząd Miasta Biłgoraj
Biłgorajskie Centrum Kultury
Nagroda Burmistrza Miasta Biłgoraj Zespołowi Tańca Ludowego „Tanew” – za promocję folkloru oraz kultywowanie polskich tradycji narodowych i regionalnych. Od ponad 36 lat zespół prezentuje swój dorobek w kraju i za granicą. Posiada bogaty repertuar taneczny i wokalny oraz interesujące układy choreograficzne – 1 500 zł.

ROK SZKOLNY 2017-2018

06.04.2018 r. | Nauczyciel: Ewa Chuchro

IX Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec” 2018
Organizator: Miejski Dom Kultury w Łańcucie wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Pieśni i Tańca “Łańcut”
W Przeglądzie prezentowało swoje umiejętności ponad 700 młodych tancerek i tancerzy w wieku od 5 do 19 lat z 34 zespołów.

Wyróżnienie
Zespół Tańca Ludowego „Tanew” grupa młodsza I z „Krakowiakiem” i „Tańcami sądeckimi”

Koncert “Biłgorajska, ty ziemico”

W czwartkowy wieczór, na scenie letniej przy Młodzieżowym Domu Kultury odbył się klimatyczny koncert „Biłgorajska, ty ziemico”, zorganizowany z inicjatywy pani Edyty Buczek. Koncert był efektem projektu „Biłgorajska, ty ziemico – muzyka regionu biłgorajskiego we współczesnych formach tanecznych”, realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Trampolina Sukcesu”, działające przy MDK, a finansowany i wspierany przez Zarząd Powiatu Biłgorajskiego.

W I Ę C E J >>