Taneczne zmagania w Świdniku

W sobotę, 14 maja, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku można był podziwiać prezentacje taneczne zespołów z całego regionu w ramach VIII Festiwalu Tańca Świdnik 2022, organizowanego przez Spółdzielczy Dom Kultury we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury.

W I Ę C E J >>

Koncert Taniec i Poezja „Wszystko w nas”

„Wszystko w nas” taki tytuł nosi tegoroczny koncert z cyklu „Taniec i Poezja”, który został zaprezentowany na scenie Biłgorajskiego Centrum Kultury w sobotni wieczór, 12 marca. Jak co roku reżyserem tanecznego widowiska jest pani Edyta Buczek, a wykonują go tancerki z najstarszych grup tańca współczesnego Ada, działających w Młodzieżowym Domu Kultury.

W I Ę C E J >>

Sukcesy wychowanków – GTW ADA

ROK SZKOLNY – 2021-2022

20.11.2021 r. | Edyta Buczek

XIV Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego “Kontrasty” w Mielcu

Organizator: Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu

W tym roku jury obejrzało 31 prezentacji w wykonaniu zespołów, duetów i solistów z Warszawy, Łodzi, Rzeszowa, Lublina, Nowej Dęby, Krakowa, Mielca, Bielska-Białej, Krosna oraz Biłgoraja. 

Kategoria solo, w której brało udział 10 solistów

III miejsce – Katarzyna Szado

Kategoria duet 9 prezentacji

I miejsce – Katarzyna Szado, Patrycja Poźniak

Kategoria zespoły 10 prezentacji

III miejsce – ADA

28.10.2021 r. | Edyta Buczek

XVIII Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha” w Rzeszowie

Organizatorzy: Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „PROMOTOR”, Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie
Przy wsparciu finansowym: Prezydenta Miasta Rzeszowa

Miejsce: Scena Filharmonii Rzeszowskiej

I miejsce – Ada Starsza w kategorii powyżej 16 lat,

III miejsce – Ada Młodsza w kategorii 12-15 lat,

III miejsce – Ada Plus w kategorii 7-11 lat.

ROK SZKOLNY – 2020-2021

21.06.2021 r. | Edyta Buczek

POWIATOWY DZIEŃ OLIMPIJCZYKA
Organizator: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

Nagrodzeni

Katarzyna Szado i Oliwia Dudzic

20.06.2021 r. | Edyta Buczek

XIV edycji Nałęczowskiego Festiwalu Tańca „EURO-DANCE” 2021
edycja on-line

Organizator: Nałęczowski Ośrodek Kultury

SOLO kat. A – taniec współczesny do lat 9

GTW ADA – I mc Ada Kręt
II mc Pola Niedźwiedzka

SOLO kat. B – taniec współczesny 10-14 lat

GTW ADA – wyróżnienie Martyna Kulanica

SOLO kat. C – taniec współczesny pow. 15 lat

GTW ADA – I mc egzekwo Oliwia Dudzic i Patrycja Poźniak
GTW ADA – II mc. Amelia Senczyna
GTW ADA – wyróżnienie Katarzyna Szado

01.06.2021 r. | Edyta Buczek

Ogólnopolski Festiwal Tańca POWER 2021 w Katowicach
Organizator: Pałac Młodzieży w Katowicach pod Patronatem Prezydenta Miasta Katowice oraz przy współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca “Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

w kategorii Power Folk kat. II
II miejsce
Ada I młodsza z choreografią „Lulaj”

w kategorii Power Experyment
IV miejsce
Ada I starsza ze spektaklem „Szukając Siebie”

w kategorii Power Experyment
wyróżniona
solistka z grupy Ada I starsza Magdalena Szado za kreację sceniczną.

14.05.2021 r. | Edyta Buczek

I Ogólnopolski Turniej Tańca “Chyże Nóżki”
Organizator: Młodzieżowym Domu Kultury im K.I. Gałczyńskiego w Krakowie
W konkursie tym brało udział 33 zespoły taneczne , 33 duety, 91 solistów w kategoriach tanecznych taniec współczesny , taniec nowoczesny i balet.

W kategorii taniec współczesny jako solistki w kat wiekowej do lat 9
II-mce Nikola Skubis, Pola Niedźwiedzka oraz Adrianna Kręt,
III-mce Weronika Jagodzińska.

W kat. solo 10-12 lat
I-mce zdobyły Patrycja Pieczykolan oraz Wiktoria Sobień,
II-mce Liliana Staroń,
III-mce Laura Goleń, Nadia Gura, Kinga Szponar.

W kat solo 13-15 lat
I-mce Oliwia Dudzic – Ada Starsza,
II-mce Martyna Kulanica i Amelia Senczyna – Ada Młodsza,
III-mce Olga Bosak – Jump

Kat. 16 + solo
I-mce Katarzyna Szado oraz Patrycja Poźniak- Ada Starsza,
II-mce Dominika Winnicka – Jump

Duety do 10 lat
I-mce Zuzanna Paszko , Karolina Wlaź
I-mce Adrianna Kręt , Kinga Szponar

Duety 11-13 lat
I-mce Julia Zajmała, Natasza Łubiarz
II-mce Liliana Staroń, Patrycja Pieczykolan

Duety 14+
I-mce Katarzyna Szado , Patrycja Poźniak
I-mce Dżesika Stelmch , Julia Hasiak

Formacje do lat 12
III-mce Ada II

Formacje pow 13 lat
III-mce Ada I starsza,
Ada I młodsza wyróżnienie,

Ponadto grupa Ada I starsza za choreografię “Szukając Siebie” otrzymała nagrodę Przewodniczącego Rady Rodziców oraz nagrodę Młodzieżowego Jury

 24.04.2021 r. | Edyta Buczek

XI Wojewódzkie Spotkania Taneczne „Marce Dance” Krasnystaw 2021.
Organizator: Krasnostawski Dom Kultury

Kategoria do lat 11
WYRÓŻNIENIE – dla Ada II za ciekawą kompozycję w etiudzie „Po drugiej stronie lustra”

Kategoria 12 – 15 lat
III m-ce – dla Ada I układ „Tęsknota”

23.04.2021 r. | Edyta Buczek

Ogólnopolski Festiwal Tańca “TANECZNE INSPIRACJE – W SIECI” BIŁGORAJ 2021 pod patronatem Starosty Biłgorajskiego
Organizator: Stowarzyszenie Trampolina Sukcesu, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

W kategorii wiekowej młodszej od 7-10 lat – Taniec współczesny:
II m-sce – dla Ada II
Nagroda sponsora

W kategorii wiekowej średniej od 11–14 lat – Taniec współczesny:
II m-sce – dla Grupa Ada I Młodsza
NAGRODA SPECJALNA Starosty Biłgorajskiego: Grupa Ada I Młodsza

W kategorii wiekowej starszej 15-19 lat – Taniec współczesny:
Wyróżnienie: – dla Grupa tańca współczesnego Ada I Starsza

19.04.2021 r. | Edyta Buczek

VI Ogólnopolski Turniej Solo i Duety “Art Clip Dance”
Organizator: Wadowickie Centrum Kultury
Przesłane zostały 82 klipy zarówno występów solowych jak i duetów, co w sumie dało nam aż 101 uczestników reprezentujących wszystkie kategorie wiekowej.

kategoria 15-19 lat taniec współczesny
II m-ce – duet Katarzyna Szado i Patrycja Poźniak,
WYRÓŻNIENIE – duet Julia Hasiak i Dżesika Stelmach

19.04.2021 r. | Edyta Buczek

Ogólnopolski Turniej Tańca Online “Move&fun” 2021
Organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie
Do tego turnieju wpłynęło 130 filmów z prezentacjami w 4 kategoriach tanecznych.

W kategorii współczesnej do lat 15
I m-ce – Solistka Olivia Dudzic

W kategorii współczesnej do lat 19
I m-ce – Solistka Katarzyna Szado.

11.04.2021 r. | Edyta Buczek

III Ogólnopolski Festiwal Tańca Dance Show Białobrzeski
Organizator: Gdańska Agencja Artystyczna Białobrzeski
Do festiwalu zgłosiło się ponad 280 podmiotów wykonawczych w tym solo, duety mini formacje i formacje z całej Polski.

kategoria 16+ Modern
III m-ce – Ada I Starsza

kategoria 12-15 modern
III m-ce – Ada I Młodsza

kategoria 12-15 inne formy
I m-ce – Grupa Iris dziewczęta z Ady I młodszej z własną choreografią jako mini formacja

kategoria 9-10 lat – duety i solo
III m-ce – Pola Niedźwiedzka

kategoria 11-12 lat – solo inne formy
V m-ce – Liliana Staroń

kategoria 11-12 lat – solo modern
V m-ce – Wiktoria Sobień
VII m-ce – Patrycja Pieczykolan

kategoria do 10 lat duet
Ada Kręt i Kinga Szponar II m-ce inne formy.

kategoria 11-13 lat duet
Liliana Staroń i Patrycja Pieczykolan III m-ce inne formy

kategoria 15+ solo
Oliwia Dudzic II m-ce modern

kategoria 15+ solo
Patrycja Poźniak III m-ce modern

kategoria 15+ solo
Katarzyna Szado IV m-ce modern

kategoria 16+ duet
Dżesika Stelmach i Julia Hasiak II m-ce modern

kategoria 16+ duet
Katarzyna Szado i Patrycja Poźniak III m-ce modern

 14.03.2021 r. | Edyta Buczek

Wojewódzki Turniej Taneczny „Solo Dance Fascination – SDF” w Zamościu
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu,
wpłynęło 51 prezentacji z 8 placówek z województwa lubelskiego.

Kategoria II: jazz, show dance, inscenizacja taneczna (kategoria wiekowa od 7 – 9 lat)
Nagrody:
I nagroda: Pola Niedźwiedzka,
III nagroda: Kinga Szponar

Kategoria II: jazz, show dance, inscenizacja taneczna (kategoria wiekowa od 10 – 13 lat)
Nagrody:
III nagroda: Wiktoria Sobień

Kategoria II: jazz, show dance, inscenizacja taneczna (kategoria wiekowa od 14 – 16 lat)
Nagrody:
III nagroda: Amelia Senczyna

Kategoria II: jazz, show dance, inscenizacja taneczna (kategoria wiekowa od 17 – 19 lat)
Nagrody:
I nagroda: Katarzyna Szado,
II nagroda: Patrycja Poźniak

Nagroda specjalna Jury w II kategorii tanecznej – Olivia Dudzic

06.03.2021 r. | Edyta Buczek

IV Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Gold Contest Online
Organizator:
Ogółem do turnieju zgłosiło się 220 podmiotów wykonawczych z całego kraju.

Duety – najstarsza kategoria taneczna – Młodzież 16-20 lat
II Miejsce
w kategorii – Etiudy taneczne
Katarzyna Szado i Patrycja Poźniak z Duetem “Spójność”

Mini-formacje – najstarsza kategoria taneczna – Młodzież 16-20 lat
VI miejsce
w kategorii – Etiudy taneczne
mini formacja gr Ada I starsza

Mini-formacje – Młodzież 12-15 lat
IV miejsce
w kategorii – Etiudy taneczne
mini formacja „Story” – dziewczęta z grupy Ada I młodsza

28.02.2021 r. | Edyta Buczek

Festiwal “Magia tańca” w Ostrowie Wielkopolskim – forma Online
Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda”
W całym festiwalu udział wzięło 280 podmiotów wykonawczych z Polski i zagranicy – solistów, duetów i formacji.

najstarsza kategoria taneczna +17
II Miejsce
w kategorii Inne formy
Katarzyna Szado i Patrycja Poźniak z Duetem “Spójność”

kat. formacje 14-16 lat
Wyróżnienie
Ada I Młodsza z choreografią “Tęsknota”

29.09.2020 r. | Wychowankowie MDK

Powiatowy Dzień Olimpijczyka 2019/2020
organizator: Powiat Biłgorajski

Wyróżnienia otrzymali:

1. Lena Żurawicz
2. Martyna Kniaziowska
3. Izabela Pogożelec
4. Magdalena Szado
5. Patrycja Późniak
6. Katarzyna Szado
7. Gabriela Ciosmak
8. Martyna Grabias
9. Wojciech Grum
10. Zuzanna Chołyst
11. Kinga Rawiak

1 2 3 5
Skip to content