Sukcesy wychowanków – Tęczowa Malarnia

ROK SZKOLNY 2021-2022

10.09.2021 r. | Anna Świca

XLII Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”
Organizator: Muzeum Okręgowe w Toruniu

NAGRODA
I grupa wiekowa (5-6 lat)

Szymon Pogorzelec, l. 5, „Mały artysta”
Nagroda dla opiekuna artystycznego
Anna Świca

Prace zakwalifikowane do wystawy
Mikołaj Drozdowski, l. 6, „Malować jak van Gogh”
Anna Pecka, l. 8, „Dama z łasiczką (gronostajem)”
Klaudia Andrychiewicz, l. 9, „Portret wieśniaka wg van Gogha”
Lilianna Obszyńska, l. 9, „Portret kobiety wg Matisse’a”
Julia Łuszczak, l. 10, „W jaskini”
Klaudia Czerniak, l. 10, „Słoneczniki”, Biłgoraj
Alicja Psiuk, l. 10, „Cerkiew – Sobór Wasyla Błogosławionego”
Paulina Blacha, l. 10, „Święta Rodzina”
Lena Kanty, l. 12, „Królowa Kleopatra”
Lena Żurawicz, l. 12, „Spoglądam na obraz”
Stanisław Pindor, l. 11, „Waza grecka”
Izabela Borowiec, l. 10, „Kościół w Auvers”
Lilianna Majewska, l. 10, „Martwa natura”
Hanna Cybulska, l. 13, „W Muzeum Nożyczek”
Julia Kuraś, l. 14, „Stare przedmioty”
Natalia Klucha, l. 13, „Kościół w Auvers”
Julia Wasąg, l. 13, „Szewc”
Izabela Pogorzelec, l. 13, „Chłopcy z fujarkami”
Oliwia Olejnicka, l. 14, „Portret listonosza”
Anna Szubiak, l. 14, „Dwie Bretonki z koszem jabłek”
Martyna Kniaziowska, l. 17, „Japonka wg Józefa Pankiewicza”
Angelo Dziwura, l. 16, „Martwa natura”

08.09.2021 r. | Anna Świca

XI Ogólnopolskie Biennale Plastyczne “KOT 2021”
Organizator: Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu
nadesłano: 967 prac malarskich i przestrzennych

KWALIFIKACJE DO WYSTAWY W KATEGORII PRACE PŁASKIE
Lena Kanty 11 lat

ROK SZKOLNY 2020-2021

21.06.2021 r. | Anna Świca

POWIATOWY DZIEŃ OLIMPIJCZYKA
Organizator: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju

Nagrodzeni

Julia Furmanek, Anna Szubiak, Zofia Majcher i Lilianna Obszyńska

21.06.2021 r. | Świca Anna

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „NAMALUJ – TEATR, OPERĘ, BALET”
Organizator: Teatr Wielki w Łodzi
Nadesłano 510 prac z całej Polski

Kategoria 6 – 8 lat

Wyróżnienie
Oriana Makowska, lat 6

Kategoria 9- 11 lat

Wyróżnienie
Marietta Skalska, lat 9

Kategoria 12 -15 lat

II nagroda
Jakub Furmanek, lat 13

Wyróżnienie
Julia Wasąg, lat 13
Olga Goch, lat 13
Izabela Pogorzelec, lat 13

18.06.2021 r. | Świca Anna

XI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PRZYRODA W KOLORACH 2021 – KWIATY – INSPIRACJE
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury ul. Grunwaldzka 5 w Krakowie
Nadesłano 1048 prac

MALARSTWO I RYSUNEK

Kategoria 10 do 12 lat

I miejsce
Izabela Pogorzelec, lat 12

Wyróżnienie
Paulina Blacha, lat 10

Kategoria 13 do 16 lat

Wyróżnienie
Angelo Dziwura, lat 15

16.06.2021 r. | Świca Anna

Wojewódzki Ekologiczny Konkurs Plastyczny „O czym szumią drzewa”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu
wpłynęło 299 prac z 24 placówek z województwa lubelskiego

Kategoria III – wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych, a także innych środków zajmujących się edukacją i wychowaniem dzieci z niepełnosprawnościami;

II nagroda
Julia Kuraś, lat 14

Kwalifikacja do wystawy
Klaudia Czerniak, lat 10
Wiktoria Kurzyńska, lat 15

14.06.2021 r. | Anna Świca

XIX. Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Rodzina – W leśnym zakątku.”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie i Nadleśnictwo Krasnystaw
Patronat: Kuratoriom Oświaty w Lublinie i Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie
nadesłano 619 prac nadesłanych z 95 placówek z terenu województwa lubelskiego

Kategoria klasy I – III
I NAGRODA
Julia Furmanek, lat 9

kategoria klasy IV – VI
WYRÓŻNIENIE
Lena Bełżek, lat 13

Kategoria klasy VII-VIII
WYRÓŻNIENIE
Alicja Flor, lat 13

kwalifikacje do udziału w wystawie
Klara Wardach, lat 8
Lilianna Obszyńska, lat 9

12.06.2021 r. | Anna Świca

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W zaczarowanym ogrodzie…”
Organizator: Publiczny Ogródek Jordanowski w Radomiu.
Na konkurs nadesłano 307 prac z całej Polski

Kategoria 3 – 6 lat
I NAGRODA
Oriana Makowska, lat 6
WYRÓŻNIENIE
Franciszek Szado, lat 5

Kategoria 7 -10 lat
WYRÓŻNIENIE
Lena Drozdowska, lat 7

11.06.2021 r. | Anna Świca

XVII OGÓLNOPOLSKA WIOSNA MŁODYCH TALENTÓW I Hajnowskie Biennale 2021
Organizator: Hajnowski Dom Kultury pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka
Na konkurs wpłynęło 1090 prac 755 uczestników

grupa wiekowa 16-20 lat
NAGRODA INDYWIDUALNA – „TALENT 2021”
Martyna Kniaziowska, 16 lat

KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Julia Furmanek, 9 lat

08.06.2021 r. | Anna Świca

Powiatowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „W Hołdzie Żołnierzom Wyklętym”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
Patronat: Instytut Pamięci Narodowej, poseł na Sejm RP Beata Strzałka, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip

kategoria klasy I – III
NAGRODA
Adam Szubiak, Julia Furmanek

WYRÓŻNIENIE
Jessica Sowa, Lilianna Obszyńska

kategoria klasy IV – VI
NAGRODA
Izabela Pogorzelec, Julia Wasąg

WYRÓŻNIENIE
Stanisław Pindor

kategoria klasy VII – VIII
NAGRODA
Aleksandra Kwiatkowska, Wiktoria Szabat, Anna Szubiak, Antonina Tutka

WYRÓŻNIENIE
Magdalena Komosa

06.06.2021 r. | Anna Świca

I edycja WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ”UŚMIECHNIĘTA BUZIA ŚWIATA”
Organizator: Łukowski Ośrodek Kultury

Kategoria wiekowa 4-6 lat:
NAGRODA
Szymon Pogorzelec, Alan Makowski, Mikołaj Drozdowski.

Kategoria wiekowa 7-9 lat:
NAGRODA
Julia Furmanek, Julianna Sołtys.

Kategoria wiekowa 10-12 lat:
NAGRODA
Lena Kanty, Alicja Psiuk.

Kategoria wiekowa 13-15 lat:
NAGRODA
Olga Goch, Magdalena Legieć.

01.06.2021 r. | Anna Świca

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Na początku była miłość – moja rodzina”
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie. Impreza pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Nadesłano blisko 4500 prac z całej Polski

Dzieci w wieku przedszkolnym
WYRÓŻNIENIE
Zuzanna Krawczyk, lat 6

 05.2021 r. | Anna Świca

51. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PENTEL – Japonia
Sponsorami i Organizatorami Konkursu są: Pentel Co., Ltd. oraz Biiku Bunka Kyokai (Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki) przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Japońskim Stowarzyszeniem Edukacji Artystycznej.
Nadesłano 11 051 prac z całego świata

MEDAL ZŁOTY
Julia Furmanek, (9 lat),  „Lepienie bałwanów”

MEDAL ZŁOTY
Szymon Pogorzelec (5 lat),  „Mój dom”

MEDAL SREBRNY
Natalia Klucha (12 lat),  „Na wsi”

MEDAL BRĄZOWY
Kamila Czop (6 lat),  „Autoportret”

MEDAL BRĄZOWY
Zofia Majcher (13 lat),  „Dziewczynka z ptakiem”

MEDAL BRĄZOWY
Diana Kozakiewicz (6 lat),  „Spacer z pieskiem”

21.05.2021 r. | Anna Świca

XXIX Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „MOJE ZAKĄTKI” 2021 – Łąki, lasy, pola – pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

OŚRODKI KULTURY
Kategoria wiekowa: klasy 0 – III
NAGRODA
Adam Szubiak, Michalina Cudak
Wyróżnienie
Oriana Makowska, Klara Wardach
KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Oriana Makowska, Zuzanna Krawczyk, Lilianna Obszyńska

Kategoria wiekowa: klasy IV – VI
NAGRODA
Julia Łuszczak
Wyróżnienie
Izabela Pogorzelec
KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Lena Żurawicz, Lena Bełżek, Marcelina Knap

Kategoria wiekowa: klasy VII – VIII
NAGRODA
Magdalena Komosa
Wyróżnienie
Olga Goch, Anna Szubiak, Małgorzata Kwiatkowska, Julia Kuraś
KWALIFIKACJA DO WYSTAWY
Dominika Szubiak, Zuzanna Błaszkiewicz, Zofia Majcher, Jakub Furmanek, Oliwia Olejnicka, Magdalena Legieć

Kategoria wiekowa: Szkoły ponadpodstawowe
NAGRODA
Magdalena Szabat, Ada Zych

17.05.2021 r. | Anna Świca

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pejzaże”
Organizator: Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach
Na konkurs wpłynęło 483 prace

kategoria 10 – 11 lat
I miejsce
Anna Kostecka, lat 10

kategoria 12 – 13 lat
I miejsce
Magdalena Adamek, lat 13
II miejsce
Magdalena Komosa, lat 13
III miejsce
Izabela Pogorzelec, lat 12

kategoria 14 – 15 lat
I miejsce
Ada Zych, lat 15

kategoria powyżej 15 lat
II miejsce
Magdalena Szabat, lat 18

07.05.2021 r. | Anna Świca

22. edycja Konkursu Plastycznego „Malujemy Pastelami” – ŚWIAT ABSTRAKCJI
Organizator: Tarnobrzeski Dom Kultury w Tarnobrzegu
Patronat honorowy: Stowarzyszenie Pastelistów Polskich, Okręg Rzeszowski Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Prezydent Miasta Tarnobrzega.

I kategoria: 8-12 lat
Nagrody
Julia Bożek, lat 9
Alicja Psiuk, lat 10
Wyróżnienie
Lilianna Majewska, lat 9

II kategoria: 13-15 lat
Nagrody
Anna Szubiak, lat 14
Wyróżnienie
Wiktoria Kurzyńska, lat 15
Magdalena Adamek, lat 13
Katarzyna Sudoł, lat 14

Nagroda specjalna Stowarzyszenia Pastelistów Polskich
Aleksandra Kwiatkowska, lat 14

04.05.2021 r. | Anna Świca

I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Koci świat”
Organizator: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Franciszka z Asyżu w Kęble

Kategoria 13-16 lat
Wyróżnienie
Dominika Szubiak, lat 13

04.05.2021 r. | Anna Świca

16. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KOLORY SZAROŚCI – „Noc i dzień w szarości” Rawicz 2021
Organizator: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Sierakowie.
Współorganizatorzy: Urząd Miejski Gminy Rawicz, Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, Muzeum Ziemi Rawickiej, Dom Kultury w Rawiczu
Patronat Honorowy: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Nadesłano 1893 prace z terenu całej Polski

Wyróżnienia Honorowe przez kwalifikację do wystawy
Paulina Blacha, lat 9
Anna Szubiak, lat 14

04.2021 r. | Anna Świca

VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorsko-Plastycznego “Wiosenne spotkania ze Stanisławem Lemem i Janem Brzechwą”
organizator: Krasnobrodzki Dom Kultury
Z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem, konkurs odbył się w formie online a na zaproszenie odpowiedziało ponad 190 uczniów.
Do części recytatorskiej nadesłano 70 nagrań, natomiast prac plastycznych było 124.


Kat. I ( kl. I-III)
II miejsce
ADAM SZUBIAK


Kat. II ( kl. IV – VI):
I miejsce
STANISŁAW PINDOR
III miejsce
JAGODA LEŃCZUK
WYRÓŻNIENIA:
IZABELA BOROWIEC, NATALIA KLUCHA


Kat. III ( kl. VII – VIII):
III miejsce
MAGDALENA LEGIEĆ
WYRÓŻNIENIA:
WIKTORIA SZABAT

07.04.2021 r. | Anna Świca

XXVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna” – LABIRYNTY ŚWIATA PODWODNEGO
organizator: Galeria Twórczości Plastycznej Młodych przy MDK „Śródmieście” we Wrocławiu
napłynęło 396 prac plastycznych z 50 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski


MALARSTWO, RYSUNEK, GRAFIKA
Nagroda
Anna Pecka, lat 8 Wyróżnienia
Lilianna Obszyńska, lat 9
Małgorzata Krukowska, lat 14
Udział w wystawie pokonkursowej
Julia Furmanek, lat 9

 15.03.2021 r. | Anna Świca

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „MUZYKĄ MALOWANE – MUZYCZNE IMPRESJE W SZTUCE”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach


Placówki oświatowe
Wyróżnienia
Adam Szubiak, lat 8, Muzycy
Marietta Skalska, lat 8, Walc Kwiatów

10.03.2021 r. | Anna Świca

XII Ogólnopolskie Biennale Plastyczne „Rok polski w tradycji i obyczajach”
Organizator: Pałac Młodzieży w Warszawie
nadesłano 364 prace z 41 placówek


Nagroda
Julia Furmanek, lat 9, „Kolędowanie”

Wystawa
Stanisław Pindor, lat 11, „Śmigus Dyngus”

 05.03.2021 r. | Anna Świca

4. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji”
Organizator: Dom Kultury w Łapach
wpłynęły 704 prace plastyczne ze 122 placówek


Kat. I (7 – 9 lat)
Wyróżnienie
Adam Szubiak, lat 8

Kwalifikacja do wystawy
Liliana Obszyńska, lat 8


Kat. II (10 – 12 lat)
I nagroda
Izabela Pogorzelec, lat 12

Kwalifikacja do wystawy
Lena Kanty, lat 11


Kat. III (13 – 15 lat)
Wyróżnienie
Olga Goch, lat 13

Kwalifikacje do wystawy
Magdalena Legieć, lat 14
Antonina Tutka, lat 13
Wiktoria Szabat, lat 13

 04.03.2021 r. | Anna Świca

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Ja i moja aktywność fizyczna” – Zamość 2021
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu
Współorganizator: Klub Fitness Mrs. Sporty Zamość
Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.
wpłynęło 674 prac z 82 placówek z całego województwa


Kategoria IV – wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego

I Nagroda
Szymon Pogorzelec, lat 5

Wyróżnienia
Oriana Makowska, lat 6
Kamila Czop, lat 6

Kwalifikacja do wystawy
Anna Kostecka, lat 10
Lilianna Obszyńska, lat 9

 02.03.2021 r. | Anna Świca

XX. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pn. „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Julii Hartwig”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza w Lublinie
Patronat Honorowy: Lubelski Kurator Oświaty
Nadesłano 472 prac plastycznych nadesłanych z 10 województw


Wyróżnienie
grupa wiekowa klasy IV-VI
Klaudia Andrychiewicz, lat 10, (J. Czechowicz, „Lublin z dala”)


Wyróżnienie
grupa wiekowa klasy IV-VI
Wiktoria Szabat, lat 13, (J. Czechowicz, „Jesień”)


Kwalifikacja do wystawy
Julia Łuszczak, 10 lat, (J. Czechowicz, „Muzyka ulicy Złotej”)

 24.02.2021 r. | Anna Świca

V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Spójrz Okiem Artysty – Frida Kahlo”
Organizator: Galeria Twórczości Plastycznej Młodych przy MDK „Śródmieście” we Wrocławiu
Na konkurs napłynęły 422 prace plastyczne (malarstwo, rysunek, grafika, fotografia, rzeźba) ze 102 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski.

WYRÓŻNIENIA w kategorii malarstwo

Angelo Dziwura, lat 15
Martyna Kniaziowska, lat 16

Udział w wystawie pokonkursowej

Julia Kuraś, lat 13
Ada Zych, lat 15
Wiktoria Kurzyńska, lat 15

22.01.2021 r. | Anna Świca

XXIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Witaj, gwiazdko złota…”organizowany w ramach Tyskich Wieczorów Kolędowych.
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, Miejskie Centrum Kultury, Urząd Miasta Tychy

Nagroda

Julia Łuszczak, lat 10

Wyróżnienia

Zuzanna Krawczyk, lat 6

Kwalifikacja do wystawy

Diana Kozakiewicz, lat 6

22.12.2020 r. | Anna Świca

Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Świąteczna Kartka dla Seniora”
Organizator: Biuro Poselskie Pani Poseł Beaty Strzałki

podziękowania dla uczestników konkursu

1. Zuzanna Błaszkiewicz
2. Anna Szubiak
3. Natalia Klucha
4. Jakub Furmanek
5. Lena Żurawicz
6. Julia Krawczyk
7. Lena Bełżek
8. Magdalena Legieć
9. Julia Łuszczak

18.12.2020 r. | Anna Świca

XVIII. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Tychach
wpłynęło 1625 prac z 215 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii i Białorusi, Hong Kongu (Chiny), Australii, Wielkiej Brytanii i USA.

Wyróżnienia

(Kwalifikacje do wystawy)
Julia Kuraś, lat 14
Stanisław Pindor, lat 11
Paulina Blacha, lat 9
Julia Wasąg, lat 12
Zofia Majcher, lat 13
Magdalena Adamek, lat 13

14.12.2020 r. | Anna Świca

I Powiatowy Konkurs Plastyczny na ,,Kartkę Bożonarodzeniową z motywem biłgorajskim”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
wpłynęło 88 prac z 13 szkół i placówek powiatu biłgorajskiego

Kategoria A. Szkoły podstawowe klasy I-IV

NAGRODY

– Julia Furmanek, 9 lat

11.12.2020 r. | Anna Świca

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioły są takie…”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie
nadesłano 698 prac z 87 placówek z całego kraju

NAGRODY

– Lilianna Obszyńska, lat 8

09.12.2020 r. | Anna Świca

XXIX. Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie”
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty
organizator: Młodzieżowy Dom Kultury “Pod Akacją” w Lublinie
Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie

NAGRODY
grupa do 9 lat
Paulina Blacha, 9 lat

grupa 13 -14 lat
Olga Goch, 13 lat


WYRÓŻNIENIA
grupa 13 -14 lat
Anna Szubiak, 14 lat
Magdalena Legieć, 14 lat


Kwalifikacje do wystawy pokonkursowej
Julianna Sołtys, 7 lat
Lilianna Obszyńska, 8 lat
Julia Furmanek, 9 lat
Alicja Psiuk, 10 lat
Lena Kanty, 11 lat
Izabela Pogorzelec, 12 lat
Lena Bełżek, 12 lat
Jakub Furmanek, 12 lat

03.12.2020 r. | Anna Świca

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dobra kultury UNESCO – Architektura w Polsce”- Zamość 2020
organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu
pod Honorowym Patronatem Prezydenta  Miasta Zamość – Andrzeja Wnuka.
nadesłano 346 prac z 83 placówek z całego kraju

Kwalifikacja do wystawy
Izabela Borowiec, lat 10

01.12.2020 r. | Anna Świca

IX. Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój Anioł”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Krasnostawskiego
wpłynęło 1625 prac z 215 placówek z Polski, Serbii, Ukrainy, Bułgarii i Białorusi, Hong Kongu (Chiny), Australii, Wielkiej Brytanii i USA.

kategoria – przedszkola (4-6 lat)

Wyróżnienie
Kamila Czop, lat 6

Kategoria – klasy I-IV (7-10 lat)

Nagroda
Lena Drozdowska, lat 7

kategoria – klasy V-VIII (11-15 lat)

Wyróżnienie
Stanisław Pindor, lat 11

Kwalifikacje do wystawy
Antonina Kryń, lat 5
Julianna Sołtys, lat 7
Julia Łuszczak, lat 10
Lilianna Obszyńska, lat 8

12.2020 r. | Anna Świca

VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”
Organizator: Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim
oraz „Małe Marzenia” Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia Pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Księdza Tadeusza Pikusa Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej, Starosty Powiatu Bielskiego oraz Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Białymstoku wpłynęło 528 prac ze 106 placówek z całego kraju

kategoria i klasy I-III
Wyróżnienie
Julia Furmanek, lat 9

kategoria III klasy VII-VIII
Wyróżnienie
Zofia Majcher, lat 13

12.2020 r. | Anna Świca

X Międzynarodowy Konkursy Plastyczny PRZYRODA W KOLORACH 2020
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie, ul. Grunwaldzka 5
Na konkurs nadesłano 1433 prace z Polski, Chin (Hong Kong) oraz Ukrainy

MALARSTWO I RYSUNEK

Kategoria 7-9 lat
II miejsce
Izabela Borowiec, lat 9

Kategoria 13-16 lat
Wyróżnienie
Zuzanna Błaszkiewicz, 13 lat

 26.11.2020 r. | Anna Świca

XX Powiatowy Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „HISTORIA – PAMIĘĆ – CZŁOWIEK” – „Polskie zamki, pałace, dworki” Biłgoraj 2020
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

OŚRODKI KULTURY

Kategoria klasy I – IV
NAGRODA
Klaudia Czerniak, kl. IV

Kategoria klasy V – VIII Szkoła Podstawowa
NAGRODY

Izabela Pogorzelec, kl. VI
Magdalena Komosa, kl. VII
Lena Żurawicz, kl. V

WYRÓŻNIENIA
Wiktoria Szabat, kl. VII
Natalia Rusinek, kl. VII
Olga Goch, kl. VII

Kategoria Szkoły Średnie
NAGRODY
Martyna Kniaziowska, kl. II
Angelo Dziwura, kl. I

16.11.2020 r. | Anna Świca

Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pn. „Mój najbliższy świat – rodzina i dom”
Organizator: Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże” w Szczecinie

kategoria 8-10 lat

Nagroda

Klaudia Czerniak, lat 10

13.11.2020 r. | Anna Świca

30. Wystawa Rysunku i Malarstwa „Mój Teatr”
Organizator: Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi

I nagroda ex aequo

Natalia Lembryk, lat 8, „Jednorożce z kolorowej łąki”

II nagroda

Lena Kanty, lat 11, „Roszpunka”

Wyróżnienia

Weronika Zarębska, lat 10, „Pinokio”
Lilianna Obszyńska, lat 8, „Kolorowa Gęś”

09.11.2020 r. | Anna Świca

XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jesteśmy dumni z Polski”
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach i Urząd Miasta Tychy
Honorowy Patronat: Śląski Kurator Oświaty
Nadesłano 340 prac z 63 placówek

Nagrody

Jakub Furmanek, lat 11, „Husaria”
Oriana Makowska, lat 6, „Smok Wawelski”

Wyróżnienia

Antonina Kryń, lat 5 „Smok Wawelski”
Lilianna Obszyńska, lat 8 „Jan Paweł II wśród dzieci”

Kwalifikacje do wystawy

Kamila Czop, lat 6, „Syrenka Warszawska”
Mikołaj Drozdowski, lat 5, „Smok Wawelski”
Karolina Koszałka, lat 14, „Św. Jadwiga Królowa”
Julia Krawczyk, lat 9, „Mikołaj Kopernik”
Julia Łuszczak, lat 10, „Jan Paweł II i dzieci”

16.10.2020 r. | Anna Świca

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny p.n. „Szlakiem Orlich Gniazd 2020″
Organizator: Miejski Dom Kultury w Częstochowie
Nadesłano 521 prac z 89 placówek

Wyróżnienia

Lilianna Obszyńska, lat 8
Barbara Bodek, lat 8

29.09.2020 r. | Wychowankowie MDK

Powiatowy Dzień Olimpijczyka 2019/2020
organizator: Powiat Biłgorajski

Wyróżnienia otrzymali:

1. Lena Żurawicz
2. Martyna Kniaziowska
3. Izabela Pogożelec
4. Magdalena Szado
5. Patrycja Późniak
6. Katarzyna Szado
7. Gabriela Ciosmak
8. Martyna Grabias
9. Wojciech Grum
10. Zuzanna Chołyst
11. Kinga Rawiak

Prace młodych artystów z pracowni plastycznych MDK w Biłgoraju wśród najlepszych!

Nagroda dla Szymona Pogorzelca i aż 28 prac znalazło się wśród najlepszych zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej XLII Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Dzieła stworzone zostały w pracowniach plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

W I Ę C E J >>

Sukces w konkursie plastycznym – “O czym szumią drzewa”

„O czym szumią drzewa” – pod takim hasłem odbył się Wojewódzki Ekologiczny Konkurs Plastyczny. Impreza została zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Wychowanki pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostały bardzo wysoko ocenione zdobywając nagrody i wyróżnienia.

W I Ę C E J >>

1 2 3 11
Skip to content