Pieśni Wielkiej Puszczy

Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju i Towarzystwo dla Natury i Człowieka zapraszają do udziału w cyklu zajęć warsztatowych poświęconych praktyce tradycyjnego śpiewu i poznaniu kobiecego repertuaru pieśniarskiego z Puszczy Solskiej i Roztocza Zachodniego.

W I Ę C E J >>

Sukcesy wychowanków – Diversum

ROK SZKOLNY 2020-2021

06.2021 r. | Jarosław Kloc – Diversum

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny „The Muse” w Grecji
Organizator: International Association of Art “The Muse” nonprofit organization in Athens, Greece
W konkursie corocznie biorą udział młodzi artyści ze szkół i akademii muzycznych oraz zawodowi muzycy z wielu krajów. W bieżącym roku w konkursie wzięli udział artyści z 4 kontynentów i 92 krajów między innymi: Stanów Zjednoczonych, Chin, Rosji, Kanady, Australii, Malezji, Tajlandii, Singapuru, Japonii, Hongkongu, Tajwanu, Indii, Korei Południowej, Libanu, Rumunii, Bułgarii, Łotwy, Ukrainy, Włoch, Grecji, Francji, Niemiec, Czech, Polski, Węgier, Hiszpanii, Nowej Zelandii itd. W całym konkursie wzięło udział ponad 2000 wykonawców, w samej kategorii zespołów ponad 300.

III Nagroda w kategorii zespołów instrumentalnych

Zespół DIVERSUM: Pod kierunkiem Jarosława Kloca w nagraniu konkursowym wzięli udział następujący wychowankowie: akordeon – Miłosz Stelmach, flet – Julia Rutkowski, klarnet – Marcin Martyka, trąbka – Emil Martyka, skrzypce – Natasza Borowiec, skrzypce – Mikołaj Mazurek, wiolonczela – Amelia Myszak, cajones – Benjamin Gleń. W jego aranżacji wykonali utwory : Requiem For A Dream (music Clint Mansell), La Noyee (music. Y.Tiersen) Odessa Bulgar.

ROK SZKOLNY 2016-2017

20.06.2017 r. | Nauczyciel: Jarosław Kloc – Diversum

XVIII edycja Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu „SŁOŃCE – RADOŚĆ – PIĘKNO”
Nessebar w Bułgarii

Muzyka instrumenty klasyczne

Kategoria 15 – 18 lat: Kacper Kapka – I miejsce
Instrumenty klasyczne Zespół: Diversum – I miejsce oraz GRAND PRIX

ROK SZKOLNY 2014-2015

19.06.2015 r. | Sceniczne sukcesy wychowanków MDK w Bułgarii

XVI. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy „Słońce – Radość – Piękno” Nessebar (Bułgaria)

ZI Diversum, nauczyciel Jarosław Kloc – I miejsce

ROK SZKOLNY 2012-2013

19.06.2013 r. | Jarosław Kloc – Diversum

Międzynarodowy Festiwal „Słońce- Radość- Piękno” Nessebar w Bułgarii 2013

Nessbar (Bułgaria)

I miejsce
W festiwalu wzięło udział około 500 grup z Rosji, Bułgarii, Białorusi, Gruzji, Finlandii, Kazachstanu, Mołdawii, Ukrainy oraz Polski.

ROK SZKOLNY 2011-2012

26-27.05.2012 r. | Jarosław Kloc – Diversum

VII Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Podlaska Nuta 2012”Bielsk Podlaski
Złota Podlaska Nutka – dla Zespołu – Kat. piosenka ludowa – zespoły
Nagroda Specjalna – dla Zespołu – zaproszenie na Międzynarodowe Festiwale we Włoszech i w Bułgarii

ROK SZKOLNY 2010-2009

14-20.06.2010 | Jarosław Kloc – Diversum

XI Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy Słońce Radość Piękno Nessebar 2010 – Nessbar (Bułgaria)

W kategoriach wokalnych: Zespół otrzymał 1. miejsce

Sukcesy wychowanków – Dzieciaki Śpiewaki

ROK SZKOLNY 2021-2022

21.04.2022 r. | Kornelia Rudy

XLII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

I Kategoria wiekowa 6-10 lat
II miejsce – Amelia Lewkowicz

II Kategoria wiekowa 11-13 lat
Wyróżnienie – Filip Bednarz

ROK SZKOLNY 2020-2021

28.05.2021 r. | Kornelia Rudy (zastępstwo – Zbigniew Biliński)

XXV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej
Organizator: Młodziełowy Dom Kultury w Biłgoraju

W kategorii wiekowej – szkoły podstawowe klasy 0 –III – zaprezentowało się 17 podmiotów wykonawczych
tytuł Laureata – Dzieciaki Śpiewaki

19.04.2021 r. | Kornelia Rudy (zastępstwo – Zbigniew Biliński)

XLI POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ BIŁGORAJ 2021
Organizator: Młodziełowy Dom Kultury w Biłgoraju

w kategorii 6 – 10 lat
III m-ce – Amelia Lewkowicz
wyróżnienie – Dzieciaki Śpiewaki

ROK SZKOLNY 2019-2020

08.06.2020 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

Eliminacje – X Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” – Zamość 2020
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu

Kwalifikacja do finału
Kategoria I – Lewkowicz Amelia
Kategoria II – Bednarz Filip

17.01.2020 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

XX Jubileuszowy Przegląd kolęd i pastorałek “Hej, kolęda, kolęda!”
Organizator: Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie
Do konkursu w czterech kategoriach wiekowych swój udział zgłosiło 86 uczestników.

I kategoria wiekowa
Amelia Lewkowicz zajęła III miejsce

08.11.2019 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
Patronat honorowy i finansowy: Starosta Biłgorajski

Pierwsza kategoria wiekowa – szkoły podstawowe klasy I-IV:

Laureat

Łucja Podpora

ROK SZKOLNY 2018-2019

02.06.2019 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

XVII Mały Festiwal Piosenki Dziecięcej o “Józefowskiego Słowika”
Organizator: Edyta Nieśpiał – dyrektor S.P. w Józefowie, Beata Harasiuk – nauczyciel S.P. w Majdanie Nepryskim, Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie

Kategoria klasy I-III

II miejsce
Łucja Podpora, Dzieciaki Śpiewaki

31.05.2019 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

Festiwal Piosenki “Rozśpiewany Chrząszcz”
Organizator: Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie

I miejsce – Złoty Chrząszcz
Amelia Lewkowicz, Dzieciaki Śpiewaki
zaśpiewała piosenkę: “O moim króliku”

II miejsce – Srebrny Chrząszcz
Filip Bednarz, Dzieciaki Śpiewaki
zaśpiewał piosenkę: “Czekolady ach”

28.03.2019 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

XXXIX Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, etap eliminacji do Wojewódzkiego Festiwalu „Śpiewający Słowik”
organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
W konkursowych zmaganiach na kameralnej scenie MDK wzięło udział 38 wokalistów, prezentujących się w czterech kategoriach wiekowych

kategoria wiekowa 6-9 lat
III miejsce – Filip Bednarz

17.03.2019 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

VI. Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Pogodna Nutka” o nagrodę im. Marka Sochackiego
Biłgorajskie Centrum Kultury

Kategoria 7-10 lat
I nagrodaFilip Bednarz

08.11.2018 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

XXIII Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej Biłgoraj 2018
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju


I Kategoria wiekowa – szkoły podstawowe

tytuł Laureata

Dzieciaki Śpiewaki

ROK SZKOLNY 2017-2018

1-2.06.2018 r. | Nauczyciel: Kornela Rudy

XXI Festiwal Piosenki „Rozśpiewany Chrząszcz” w Szczebrzeszynie

Wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej
Filip Bednarz – Dzieciaki Śpiewaki

23-24.05.2018 r. | Nauczyciel: Kornela Rudy

Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” w Rykach

Wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej
Filip Bednarz – Dzieciaki Śpiewaki

27.04.2018 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

XXXVIII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Biłgoraj 2018

Organizatorzy: MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY w Biłgoraju

w kategorii 6-10 lat
I Nagroda: Filip Bednarz

Nominacja do Wojewódzkiego Festiwalu “Śpiewający Słowik”
Filip Bednarz

16.03.2018 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

V Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Pogodna Nutka o nagrodę im. Marka Sochackiego.
Biłgorajskie Centrum Kultury


I kategoria wiekowa (7-11 lat)
I miejsce
Filip Bednarz – Dzieciaki Śpiewaki

 

Sukcesy wychowanków – CANTO

ROK SZKOLNY 2021-2022

21.04.2022 r. | Kornelia Rudy

XLII Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

III Kategoria wiekowa 14-16 lat
I miejsce – Pola Wasąg
III miejsce – Wiktoria Krent
Wyróżnienie – Jakub Trybalski

ROK SZKOLNY 2020-2021

28.05.2021 r. | Kornelia Rudy (zastępstwo – Zbigniew Biliński)

XXV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

W najstarszej kategorii wiekowej – szkoły ponadpodstawowe zaprezentowało się 4 solistów.
Wyróżnienia – Katarzyna Wróblewska

19.04.2021 r. | Kornelia Rudy (zastępstwo – Zbigniew Biliński)

XLI POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ BIŁGORAJ 2021
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

w kategorii 11 – 13 lat nagrodzono:
II m-ce – Wiktoria Tucka

w kategorii 14 – 16 lat nagrodzono:
II m-ce – Katarzyna Wróblewska
III m-ce – Jakub Trybalski

w kategorii 17 – 20 lat nagrodzono:
II m-ce – Joanna Płecha

ROK SZKOLNY 2019-2020

08.06.2020 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

Eliminacje – X Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek” – Zamość 2020
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu

Kwalifikacja do finału

Kategoria IV – Podpora Daria

17.01.2020 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

XX Jubileuszowy Przegląd kolęd i pastorałek “Hej, kolęda, kolęda!”
Organizator: Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie
Do konkursu w czterech kategoriach wiekowych swój udział zgłosiło 86 uczestników.

IV kategoria wiekowa
Daria Podpora zajęła I miejsce
Wyróżnienia otrzymały: Katarzyna WróblewskaKarolina Monastyrska

08.11.2019 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
Patronat honorowy i finansowy: Starosta Biłgorajski

Druga kategoria wiekowa – szkoły podstawowe klasy V-VIII:

Laureat

Zuzanna Płecha, Jakub Trybalski, Pola Wasąg

Trzecia kategoria wiekowa – szkoły średnie:

Laureat

Daria Podpora, Magdalena Sokołowska

29.10.2019 r. | Nauczyciel: Kornelia Rudy

Diecezjalny Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość” – MDK Zamość 2019 r., organizowany w ramach XIX Dni Kultury Chrześcijańskiej.
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu
Patronat: Ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej – J.E. Ks. Bp Marian Rojek
Patronat medialny: Katolickie Radio Zamość

Kategorie wiekowe – soliści:

III kategoria: szkoły ponadpodstawowe

II miejsce

Daria Podpora

 

Skip to content