“Zawsze Zielono, Zawsze Niebiesko” – wielki sukces młodych plastyków z MDK w Toruniu

Młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju odnieśli bardzo duży sukces w XXI Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” – SPOTKANIA – Toruń 2022. Carlos Hawryluk z pracowni „Tęczowa Malarnia” otrzymał jedną z nagród indywidualnych zaś dwie młode artystki reprezentujące „Strefę Kreatywności” otrzymały kwalifikację do wystawy.

Z 7662 prac nadesłanych na tegoroczny konkurs jury wybrało te najciekawsze. Przyznano 80 nagród indywidualnych a 764 prace zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej. Prace nadesłane z 37 krajów Europy, Azji, Afryki, Australii i obu Ameryk są świadectwem prężnie działających tam instytucji kultury i placówek oświatowych. Dowodzą, że na całym świecie spotkać możemy miejsca, gdzie panuje atmosfera przyjazna rozwijaniu plastycznych talentów, gdzie mądry, otwarty na świat nauczyciel spotyka się z wrażliwym, gotowym do podjęcia twórczych wyzwań uczniem.

Nagroda Carlos Hawryluk, lat 7

Wręczenie nagród tegorocznej edycji XXI Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” zatytułowanej SPOTKANIA – odbyło się podczas uroczystego podsumowania konkursu 20 października 2022 r. w Sali Widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu.

W uroczystej gali mógł osobiście uczestniczyć Carlos Hawryluk (lat 7) i w towarzystwie taty i siostry odebrać nagrodę indywidualną. To bardzo cenne wyróżnienie, jedno z największych osiągnięć wychowanków Anny Świcy, która od kilkunastu lat prowadzi zajęcia plastyczne w pracowni TĘCZOWA MALARNIA w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Carlos w ciekawy i ujmujący sposób pokazał swój świat, przepięknie ukazując budzącą się do życia wiosenną przyrodę – swój dom, kwitnące łąki, nad którymi fruwają bociany i motyle, a które łączy dający nadzieję symbol tęczy.

Na wystawie pokonkursowej zaprezentowane zostały prace dwunastoletnich dziewcząt Julii PalikotKamili Kołodziej. Obie pracują pod kierunkiem Renaty Sochy w pracowni STREFA KREATYWNOŚCI.

Organizowany przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu i Urzędu Miasta Torunia, Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”, jest przedsięwzięciem wyjątkowym zarówno ze względu na jego skalę, zasięg oddziaływania, jak i ogromną różnorodność nadesłanych prac. Każda kolejna edycja konkursu to tysiące niezwykłych kompozycji, bogactwo środków wypowiedzi plastycznej, mnogość form, szeroki wachlarz technik, a przede wszystkim nadzwyczajna dziecięca wrażliwość i wyobraźnia, które sprawiają, że twórczość ta tak nas zachwyca.

Gratulujemy laureatom, a rodzicom dziękujemy za wsparcie jakie otrzymują ich dzieci w realizacji swoich marzeń!