Wystawa poplenerowa – „Józefów w obrazkach” oraz „Spod Olimpu”.

W czwartkowy wieczór, 3 października, w Galerii Drugie Piętro w MDK odbył się wernisaż wystawy poplenerowej – „Józefów w obrazkach” oraz „Spod Olimpu”. Prezentowane prace to efekt artystycznych działań wychowanków Pracowni Plastycznej „Tęczowa Malarnia” oraz grup „3D” i „Fantazja”.

Młodzież wraz z nauczycielkami uczestniczyła w majowym plenerze malarskim w Józefowie oraz w wyjeździe na międzynarodowy festiwal w Grecji. To w tych dwóch odległych od siebie zakątkach świata młodzi artyści pod czujnym okiem opiekunek, pani Ireny Oręziak-Kupczak i Anny Świcy tworzyli swe obrazy i rysunki, przedstawiające jakże odmienne a zarazem równie piękne dzieła natury i architektury.

Podczas otwarcia wystawy obie nauczycielki opowiedziały o procesie twórczym, o tym jak ich podopieczni w skupieni i wyciszeniu pracowali nad swoimi dziełami.

Fotorelacja /10 zdjęć/