Wystawa “Jesiennie…”

JESIENNIE …, to kolejna wystawa prezentowana w tym roku szkolonym w galeriach Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Ekspozycja obejmuje siedemnaście prac malarskich, tyluż autorów. A są nimi młodzi artyści uczęszczający na zajęcia plastyczne do pracowni TĘCZOWA MALARNIA.

plakat wystawy - "Jesiennie..."
Plakat do wystawy

Wystawa prezentuje obrazy inspirowane przełomem lata i jesieni, niepowtarzalnymi kolorami, zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Powrót do pracowni to okazja, aby uchwycić przemijanie i jednocześnie piękno otaczającego nas świata.

Większość prac stanowią kompozycje martwej natury, kolejne to elementy flory – kwiaty słoneczników, czy wyrastające z traw grzyby. Dwie prace to pejzaże jesienne ukazujące drzewa w ich wyjątkowej szacie, zanim spadną liście.

Autorami obrazów są: Hanna Adamek, Lena Banach, Paulina Blacha, Julia Furmanek, Hanna Kiełbasa, Diana Kozakiewicz, Wiktoria Kurzyńska, Nikola Kusz, Julia Łuszczak, Zuzanna Oleszczak, Alicja Psiuk, Adam Romaniak, Julianna Sołtys, Michał Sudoł, Adam Szubiak, Ada Zych i Lena Żurawicz.

Autorem obrazu wykorzystanego do promocji wystawy jest Angelo Dziwura. Jego praca spina niejako lato i jesień, ponieważ przedstawia odlatujące żurawie. Opiekunem artystycznym młodych twórców jest Anna Świca.

Wystawę można oglądać od 10 października do 4 listopada br. w galerii „Drugie Piętro” i na stronie internetowej placówki.

Zapraszamy serdecznie!

Wystawa "Jesiennie..."Ada ZychAdam RomaniakAdam SzubiakAlicja PsiukDiana KozakiewiczHanna AdamekHanna KiełbasaJulia FurmanekJulia ŁuszczakJulianna SołtysLena BanachLena ŻurawiczMichał SudołNikola KuszPaulina BlachaWiktoria KurzyńskaWystawa, praca 1z17