Wychowankowie MDK wśród laureatów XXV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego “Mój świat”

W XXV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Mój Świat” pt. „Różnorodność Natury”, zorganizowanym przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie, wielki sukces odnieśli wychowankowie pracowni plastycznych działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Podopieczni Anny Świcy i Ireny Oręziak-Kupczak otrzymali dwa wyróżnienia, a aż sześć prac zostało zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej.

Na konkurs napłynęły 1282 prace z 138 ośrodków oraz 46 zgłoszeń indywidualnych z Polski, Ukrainy, Litwy, Rosji, Kazachstanu i Chin. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat. Wśród najważniejszych celów konkursu było zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania różnorodności świata przyrody oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska naturalnego wśród dzieci i młodzieży.

Komisja w składzie: Krzysztof Dąbek – historyk sztuki, Katarzyna Drzewińska – artysta plastyk, Ewa Szczęsna-Sienkiel – artysta plastyk, przyznała 12 nagród i 28 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych, ponadto do wystawy pokonkursowej zakwalifikowała 81 prac.

W tegorocznej edycji tego wyjątkowego artystycznego wydarzenia, jakim był XXV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mój Świat”, aż sześcioro wychowanków Anny Świcy z pracowni Tęczowa Malarnia, znalazło w gronie laureatów. Praca dziesięcioletniego Stasia Pindora została wyróżniona w kategorii wiekowej 10-12 lat, zaś czternastoletnia Wiktoria Kurzyńska wyróżnienie otrzymała w kategorii 13-16 lat.

Prace zakwalifikowane do wystawy wykonały: Diana Kozakiewicz (lat 5), Kamila Czop (lat 5), Gabriela Radawiec (lat 6) oraz Martyna Kniaziowska (lat 15).

Laureatkami zostały także dwie podopieczne Ireny Oręziak-Kupczak. Do wystawy pokonkursowej jury konkursowe zakwalifikowało prace autorstwa Wiktorii Filipowicz (lat 9) i Amelii Senczyny (lat 13).

Organizatorzy złożyli gratulacje wszystkim autorom prac nagrodzonych, wyróżnionych, a także tym, których prace zostały zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej.

Młodym artystom z naszej placówki życzymy powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach artystycznych!

Fotorelacja /8 zdjęĆ/