„Wiosna Pełna Kwiatów” – Nagrody w konkursie plastycznym

Na początku zbliżającej się zimy otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość o sukcesie czterech dziewcząt z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, które zostały Laureatkami XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Wiosna pełna kwiatów” w Rybniku.

„Wiosna Pełna Kwiatów” - Nagrody w konkursie plastycznym
Martyna Kniaziowska, lat 18

Wiosenne kwiaty zakwitły zimą – brzmi to jak w bajce. A jednak właśnie teraz 2 grudnia br. otrzymaliśmy wyniki XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu „Kwiaty” organizowanego przez Zespół Edukacyjno-Artystyczny Przygoda w Rybniku pod patronatem „Vitroflora” k. Bydgoszczy, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej „Przygoda” i Urząd Miasta Rybnika. Celem konkursu jest przybliżenie i ukazanie kwiatów kwitnących wiosną w ogrodach, parkach, lesie. Przyglądamy się pierwszym pąkom na drzewach i wypatrujemy pierwszych kwiatów pod naszymi stopami. Sadzimy pierwsze kwiaty w donicach, aby upiększyć otoczenie. Potem jest coraz bardziej kolorowo i różnorodnie w świecie flory. Celem imprezy jest także rozwijanie wiedzy, umiejętności oraz wrażliwości estetycznej i aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz prezentacja i popularyzacja twórczości plastycznej młodych twórców.

„Wiosna Pełna Kwiatów” - Wyróżnienie
Hanna Cybulska, lat 14

Tegoroczna edycja zatytułowana była „Wiosna pełna kwiatów”. Komisja artystyczna dokonała oceny 340 prac nadesłanych na konkurs, przyznając nagrody i wyróżnienia w pięciu kategoriach wiekowych. Jury brało pod uwagę zgodność pracy z tematem, poziom umiejętności warsztatowych, dobór techniki i jej dopasowanie do przedstawianego motywu, oryginalność w interpretacji tematu, ciekawe ujęcie kompozycyjne, kolorystykę i nastrojowość.

„Wiosna Pełna Kwiatów” - Kwalifikacja do wystawy
Izabela Pogorzelec, lat 14

Wśród laureatów znalazły się dziewczęta uczęszczające do pracowni Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Opiekę artystyczną nad młodymi artystkami sprawuje Anna Świca. Najwyżej oceniona została praca Martyny Kniaziowskiej (18 lat), której praca zatytułowana Cebulice została nagrodzona w kategorii 17 lat i powyżej. Wyróżnienie w kategorii 14-16 lat przypadło w udziale Hannie Cybulskiej (lat 14). Hania ukazała w swoim obrazie pejzaż z polem tulipanów. W tej samej kategorii do wystawy zakwalifikowano pracę Różowe piwonie, autorstwa czternastoletniej Izabeli Pogorzelec. Na wystawie znalazła się także praca pt. Bratki i stokrotki Pauliny Blachy (lat 11), która oceniana byłą w kategorii 11-13 lat.

„Wiosna pełna kwiatów” - Kwalifikacja do wystawy
Paulina Blacha, lat 11