Wielki sukces wychowanków z grup plastycznych w międzynarodowym konkursie

52 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny sponsorowany przez japońską fundację wspierającą edukację artystyczną Biiku Bunka Kyokai (Fundacja na Rzecz Rozwoju Sztuki) przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministerstwem Edukacji Kultury, Sporu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Japońskim Stowarzyszeniem Edukacji Artystycznej oraz firmą Pentel, ma charakter globalny. Każdego roku w konkursie bierze udział ok. 130 000 prac plastycznych z całego świata. Udział w konkursie łączy wiele kultur, pomaga zrozumieć inność, stawiając ważne pytania, pozwala poznać świat wolny od uprzedzeń przepełniony szczerością i magią, świat dziecka ukazany za pomocą kredek, ołówka i farb. Każde dziecko może tu znaleźć coś dla siebie – co je fascynuje, co martwi a co cieszy? To kopalnia talentów, pomaga odkryć małych artystów, to prawdziwa galeria niezwykłości.

W Międzynarodowym Konkursie Plastycznym, wyróżnione dzieci otrzymują prestiżowe nagrody, które stanowią dowód uznania i motywują do dalszej pracy twórczej.

Najwyższe wyróżnienie przyznawane jedynie 10 autorom najlepszych prac z całego świata to: Nagroda Ministra Spraw Zagranicznych Japonii. Kolejne wyróżnienia to nagrody: Supreme Gold (Najwyższe Złoto), Gold (Złoto), Silver (Srebro), Bronze (Brąz) oraz Nagroda Pentel (medal, dyplom, nagroda rzeczowa).

Prace konkursowe zostały ocenione przez Jury, w skład którego wchodzą profesorowie, asystenci profesorów i wykładowcy uniwersytetów japońskich.

Wybrane i nagrodzone prace zostały zaprezentowane na wystawie w Tokiomarcu 2022r., a później w Osace i innych miastach japońskich oraz za granicą.

Jest nam bardzo miło poinformować, że 7 wychowanków z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami tego konkursu.

PRACOWNIA PLASTYCZNA AKWARELA

Srebrny Medal

Janina Mosakowska „Kocia rodzina” – (grupa „Pędzelki”)

Brązowy Medal

Natalia Gontarz „Rodzinne wakacje” – (grupa ”Fantazja”)

Nauczyciel: Irena Oręziak-Kupczak

Srebrny medal Janina Mosakowska Kocia rodzina - fot. 1653398918142
Srebrny medal, Janina Mosakowska, “Kocia rodzina”
Brązowy Medal Natalia Gontarz Rodzinne wakacje fot. 1653398918126
Brązowy Medal, Natalia Gontarz, “Rodzinne wakacje”

TĘCZOWA MALARNIA

Srebrny Medal

Oriana Makowska „W cyrku”

Brązowy Medal

Diana Kozakiewicz „Zabawa lalkami”

Julia Furmanek „Jesień”

Julianna Sołtys „Karnawał

Nagroda PENTEL

Adam Szubiak „W kosmosie”

Nauczyciel: Anna Świca

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu!

Irena O-K