Weź udział w zabawie artystycznej – temat: “Inspiracja pracami Tadeusza Makowskiego”

Witam wychowanków pracowni Tęczowa Malarnia!

Zapraszam Was do wspólnej zabawy artystycznej.

Prowadząc zajęcia na odległość pomyślałam, że mali i więksi artyści będą co tydzień tworzyć własne prace inspirując się obrazami wybitnych, znanych artystów.

Każdy w miarę swoich domowych możliwości postara się stworzyć własne dzieło w stylu i charakterze danego twórcy.

Na początek Tadeusz Makowski (1882 – 1932) jeden z najwybitniejszych malarzy polskich XX wieku.

Tadeusz Makowski w latach 1903-1908 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (m.in. u Jana Stanisławskiego i Józefa Mehoffera). W roku 1908 wyjechał do Paryża, gdzie zetknął się z ówczesną awangardą artystyczną i uległ wpływowi kubizmu. Zapoczątkował wówczas swój własny styl, będący podsumowaniem dotychczasowych doświadczeń artystycznych – kubizmu, malarstwa holenderskiego, naiwnego realizmu w duchu H. Rousseau i polskiej sztuki ludowej.

Bohaterami obrazów Makowskiego są przeważnie dzieci, wyobrażone jako małe figurki w spiczastych czapeczkach, pokazane w nastrojowych scenach domowych (głównie wiejskich), teatralnych, muzycznych czy maskaradowych. To artysta, którego prace są bardzo charakterystyczne. Do najbardziej znanych należą obrazy pt. Szewc, Kapela dziecięca, Wiejskie podwórko, Teatr dziecięcy, liczne portrety i pejzaże.

Pomocna może okazać się strona internetowa, w której znajdziecie obrazy Makowskiego:

lub inna jaką znajdziecie podczas poszukiwania inspiracji.

Zainspirujcie się jednym z obrazów Tadeusza Makowskiego, stwórzcie własne oryginalne dzieło.

Podobnie jak podczas zajęć, proszę o wybranie ulubionej techniki lub połączenie kilku.

Prace należy zeskanować lub sfotografować i przesłać na adres email: mdk@mdk.lbl.pl lub przez nasz fanpage: facebook.com/Mdk-Bilgoraj-596346753721538/

aby potem mogły być zaprezentowane w naszej wirtualnej galerii.

Powodzenia

Anna Świca