Warsztaty malarskie w MDK

W sobotę 26 lutego 22 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbyły się warsztaty malarskie dla grup z pracowni plastycznych: Akwarela”, „Tęczowa malarnia oraz Strefa kreatywności”.

Już po raz trzeci warsztaty przeprowadził artysta malarz pan Władysław Maławski – absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie na wydziale sztuki sakralnej. Na co dzień mieszkający w Lublinie, prezentuje swoje prace malarskie na wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych, prowadzi także warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Tematem warsztatów była „Architektura w pejzażu” wykonana techniką akrylową na krosnach malarskich, inspirowana architekturą naszego miasta i jego okolic.

Pan Władysław zaprezentował swoje prace malarskie, na ich przykładzie udzielił wiele cennych wskazówek dotyczących przebiegu powstawania pracy malarskiej od rozpoczęcia pracy aż do jej zakończenia: kompozycji, perspektywy w malarstwie, używania i dobierania kolorów, sposobów oraz narzędzi do malowania.

Podczas warsztatów powstały piękne prace malarskie, które zostaną zaprezentowane na wystawie w naszej placówce.

I.O-K

Fotorelacja (24 zdjęcia)