Taneczne zmagania w Świdniku

W sobotę, 14 maja, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku można był podziwiać prezentacje taneczne zespołów z całego regionu w ramach VIII Festiwalu Tańca Świdnik 2022, organizowanego przez Spółdzielczy Dom Kultury we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury.

W festiwalu brali udział soliści, duety oraz zespoły taneczne w różnych grupach wiekowych, prezentujący tańca nowoczesne, współczesne, towarzyskie oraz ludowe.

Naszą placówkę reprezentowały wychowanki pani Ingridy Sokołowskiej oraz tancerze, pracujący pod kierunkiem pani Urszuli Demuchy.

Świdnicki festiwal ma formułę przeglądu, a jego celem jest wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk tanecznych. Wszyscy prezentujący się w sobotę na scenie MOKu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki.

Fotorelacja (74 zdjęć)
autor: MDK Biłgoraj,