“ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY”

5 kwietnia 2019 roku w siedzibie organizatora – Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku, odbyło się posiedzenie Jury XII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. „Święta Wielkiej Nocy – tradycja i współczesność”.

Jury w składzie: dr hab. Agnieszka Zawadzka – Wydział Artystyczny Instytutu Sztuk pięknych na Uniwersytecie Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie, mgr Marzena Bury – Kustosz w Dziale Ekspozycji i Edukacji w Muzeum Wsi Lubelskiej. Po przeglądzie 650 prac plastycznych, Jury postanowiło przyznać nagrody w kategoriach wiekowych i tematycznych.

Wśród laureatów konkursu znalazły się dwie wychowanki reprezentujące naszą placówkę z grupy plastycznej „Pędzelki” prowadzonej przez panią Irenę Oręziak-Kupczak:

Kategoria PRACE MALARSKIE
Grupa wiekowa 5-7 lat
II nagroda – Alicja Mierzwa 5 lat

Grupa wiekowa 8-9 lat
III nagroda – Alicja Potocka 8 lat

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 16 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 w Miejskim Domu Kultury w Świdniku. Wystawę pokonkursową będzie można oglądać do 30 kwietnia 2019r.

Serdeczne gratulacje dla obu laureatek!

Zapraszamy na fotorelację.

Fotorelacja /2 zdjęcia/