“Świątecznie, Bajkowo, Kolorowo” wystawa w MDK.

W dniu 11 grudnia 2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy pt. „Świątecznie, bajkowo, kolorowo”. Na wystawie zaprezentowane zostały prace wychowanków z grupy plastycznej „Pędzelki” oraz grupy „Cudawianki” z pracowni rękodzieła, pracujących pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak.

Wystawę otworzyła i przywitała gości dyrektor MDK, pani Renata Socha. Gościnnie wystąpiły dzieci z zespołu wokalnego „Dzieciaki – śpiewaki”, pracujące pod kierunkiem pani Kornelii Rudy.

Wystawa swoją tematyką nawiązuje do Świąt Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas szczególnie dla dzieci. W domu trwają przygotowania do świąt – porządki, zakupy, gotowanie, ubieranie choinki, dekorowanie domu. To także okazja do przygotowania duchowego w kościele, to przyjazd bliskich do domu, to pomoc potrzebującym. Jednak dzieci najbardziej czekają na Mikołaja, gwiazdkę i prezenty.

To wszystko było inspiracją do stworzenia przepięknych prac plastycznych przez grupę „Pędzelki”. Zostały one wykonane w technice malowania na szkle farbami żelowymi. Obrazki przedstawiają choinkę, Mikołaja, prezenty, kolację wigilijną w domu, szopkę z Maryją i Józefem oraz postacie z zimowych bajek.

Dzieci z grupy „Cudawianki” wykonały ozdoby bożonarodzeniowe takie jak: bombki, anioły i stroiki. Bombki zostały wykonane w dwóch różnych technikach tj: decoupage i malowane na szkle, zaś Anioły w formie rzeźby w technice powertex oraz kompozycje świąteczne w szklanych słojach. Na wystawie można także obejrzeć prace z pracowni rękodzieła z ubiegłego roku – bombki oraz krasnale skandynawskie wykonane ze skarpetek.

Najważniejszym punktem wystawy była długo oczekiwana wizyta Mikołaja, który zjawił się w towarzystwie swojego pomocnika Elfa.

Mikołaj przywitał się z dziećmi i wręczył paczki.

Na zakończenie wystawy, dzieci, nauczyciele i rodzice mogli zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i Elfem.

A oto fotorelacja z tego niezwykłego wydarzenia.