Super NAGRODA małej artystki – cały artykuł

Izabela Karczewska – sześcioletnia wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, zdobyła I miejsce w XXXII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Pięknej COLOR ART w Goleniowie. Iza uczęszcza na zajęcia plastyczne prowadzone w pracowni Tęczowa Malarnia, a jej opiekunem artystycznym jest Anna Świca.

Festiwal organizowany przez Goleniowski Dom Kultury w Goleniowie pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO jest imprezą cykliczną trwającą od 1990 roku. Jego celem jest jak najszersze propagowanie wszelkich form twórczości plastycznej uprawianych przez młodych twórców oraz stworzenie możliwości do artystycznej wypowiedzi na zadany temat. W ramach finału Festiwalu Color Art nagrodzeni Laureaci konkursu wraz z opiekunami są zapraszani do udziału w podsumowaniu imprezy oraz kilkudniowych nadmorskich warsztatach artystycznych.

I MIEJSCE - Izabela Karczewska, lat 6 MDK Biłgoraj
I MIEJSCE – Izabela Karczewska, lat 6

24 lutego 2023 r. jury w składzie: prof. dr hab. Marek Haładuda – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Izabela Wolska – artysta plastyk, Szczecin Anna Obszyńska – plastyk – Goleniowski Dom Kultury oraz Joanna Czerny – Wojciechowska – Goleniowski Dom Kultury dokonało oceny nadesłanych na konkurs prac, przyznając laureatom w trzech grupach wiekowych I, II i III miejsca oraz trzy wyróżnienia w kategorii rysunek i malarstwo oraz grafika – linoryt i monotypia.

Jedną z głównych nagród w kategorii malarstwa otrzymała Izabela Karczewska z Tęczowej Malarni. Jury przyznało jej pracy pt. „W cyrku” I miejsce w kategorii 6 – 9 lat. To wyjątkowe osiągnięcie, gdyż na tegoroczny festiwal nadesłano prace dosłownie z całego świata. W konkursie, oprócz dzieci i młodzieży z Polski, wzięli udział młodzi artyści z Białorusi, Bułgarii, Hong Kongu (Chiny), Czech, Holandii, Indii, Izraela, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemcy, Nigerii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Sri Lanki, Szwecji, Tajlandii, Turcji, Ukrainy, USA, Uzbekistanu, Węgier i Wietnamu.

Finał Festiwalu będzie miał miejsce 8 – 12 maja 2023 r w Goleniowie i Międzywodziu.

Oprócz nagrodzonej pracy Izy Karczewskiej na uwagę zasługują także prace przesłane na festiwal, a które niestety nie zdobyły laurów konkursowych. Tematyka tegorocznej edycji skłaniała do przemyśleń czym jest „moje miejsce”, jak patrzymy na świat i co jest w nim najważniejsze. Podopiecznym Anny Świcy należą się wielkie podziękowania za twórczy trud, kreatywność.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tymi przepięknymi pracami wykonanymi przez: Dominikę Szubiak, Frania Szado, Stasia Pindora, Hanię Adamek, Hanię Cybulską, Izę Pogorzelec, Julię Tworek, Juliankę Soltys, Karolinkę Grudziński, Liliankę Obszyńską, Małgosię Pawęskę, Olę GorczycęZosie Gurę.

Gratulujemy!