Super Finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Drzewo”

Pragniemy pochwalić się wyjątkowym sukcesem dzieci i młodzieży z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia, działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. W XXIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna” młodzi plastycy zdobyli aż 4 nagrody i 4 kwalifikacje do wystawy pokonkursowej. Impreza została zorganizowana przez Galerię Twórczości Plastycznej Młodych działającą w MDK „Śródmieście” we Wrocławiu.

Do tegorocznej edycji, której motywem przewodnim stało się „Drzewo”, nadesłano 779 prac z 81 szkół, placówek oświatowych i pracowni plastycznych z całej Polski. Jury powołane przez Galerię Twórczości Plastycznej Młodych działającą w MDK „Śródmieście” we Wrocławiu przyznało 26 nagród równorzędnych oraz 35 wyróżnień w kategorii: fotografia, grafika, rysunek, malarstwo i rzeźba. Do wystawy pokonkursowej organizatorzy zakwalifikowali 234 prace z 71 ośrodków.

Jury, którego przewodniczącym został prof. Adam Chmielowiec z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, doceniło piękno i oryginalność nadesłanych realizacji plastycznych. Magia roślin oraz drzewo jako fenomen żywotności, przyczyniły się do powstania wyjątkowej wystawy.

Wśród nagrodzonych znalazło się czworo wychowanków MDK w Biłgoraju pracujących pod kierunkiem Anny Świcy. Kolejna czwórka zdobyła kwalifikacje do wystawy.

W kategorii rysunek & grafika nagrodzono pracę rysunkową wykonaną przez szesnastoletnią Wiktorię Kurzyńską. W kategorii malarstwo & techniki własne Jury nagrodziło Izabelę Pogorzelec (lat 13), Franciszka Szado (lat 6) i Stanisława Pindora (lat 12). Komisja wysoko oceniła także prace autorstwa Karoliny Grudziński (lat 8), Julianny Sołtys (lat 9), Antoniny Tutki (lat 14) i Martyny Kniaziowskiej (lat 17) – kwalifikując ich prace do udziału w wystawie pokonkursowej.

Dodatkowym akcentem będzie kiermasz prac plastycznych „Dzieci – dzieciom” na rzecz pomocy młodym uchodźcom z Ukrainy, który organizuje Galeria podczas Nocy Muzeów. Dzięki temu przesłane na konkurs prace staną się wsparciem i pomocą potrzebującym.

My ze swej strony gratulujemy wszystkim laureatom tego wspaniałego sukcesu i zapraszamy do podziwiania niezwykłych obrazów na stronie internetowej i Facebooku biłgorajskiego MDK oraz do obejrzenia fotoreportażu z wystawy na stronie internetowej MDK „Śródmieście” we Wrocławiu.

WYSTAWA Karolina Grudziński, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Drzewo”WYSTAWA Martyna Kniaziowska, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Drzewo”WYSTAWA Antonina Tutka, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Drzewo”WYSTAWA Julianna Sołtys, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Drzewo”NAGRODA Wiktoria Kurzyńska, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Drzewo”NAGRODA Izabela Pogorzelec, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Drzewo”NAGRODA Stanisław Pindor, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Drzewo”NAGRODA Franio Szado, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Drzewo”