Sukcesy wychowanków w wojewódzkim konkursie plastycznym pn. „Moje Boże Narodzenie”

Nagroda, dwa wyróżnienia i kwalifikacja do wystawy to efekt udziału wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pn. „Moje Boże Narodzenie”. Impreza odbyła się po raz dwudziesty siódmy. Jej organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie i Wydział d/s Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Swoim patronatem konkurs objęła Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty.

W środę, 12 grudnia, odbył się uroczysty wernisaż połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom, tej cieszącej się wielką popularnością, imprezy dla dzieci i młodzieży uzdolnionej plastycznie i literacko.

Wśród grona najlepiej ocenionych przez Jury w konkursie plastycznym znalazły się cztery podopieczne Anny Świcy. Dziewczęta uczęszczają na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia. Tam rozwijają swoje uzdolnienia, tam zdobywają umiejętności w zakresie technik malarskich i rysunkowych.

Nagrodę za swoją pracę, namalowaną w technice pasteli suchej, otrzymała Wiktoria Kurzyńska. Wiktoria ma 13 lat i dopiero od tego roku szkolnego rozpoczęła swoją przygodę w pracowni. W centrum kompozycji znalazła się duża, połyskująca gwiazda, która prowadzi grupę ludzi w wigilijną noc do oświetlonego żółtym światłem kościoła. Dzięki użytej technice, przedstawiona scena, stała się wyjątkowo subtelna.

Dwa wyróżnienia otrzymały obrazy autorstwa Alicji Portki (lat 15) i Martyny Kniaziowskiej(lat 14). Na wystawie pokonkursowej można oglądać także pracę jedenastoletniej Natalii Kluchy.

Każda z tych prac to efekt własnych przemyśleń i wrażliwości młodych artystek. W każdej dojrzeć można indywidualny rys – począwszy od motywu i symboliki, po zastosowane środki artystyczne. Ala użyła kredki w kolorze sepii i laserunku farbami, zaś Martyna i Natalka wykorzystały pastele olejne, dzięki którym uzyskały bardziej wyraziste barwy.

Wszystkim należą wielkie gratulacje!

Fotorelacja /4 zdjęć/