Sukcesy wychowanków na przeglądzie tanecznym

W dniach 21 – 22 listopada odbył się XVIII Przegląd Zespołów Tanecznych „Pasikonik” 2019, organizowany przez Dom Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. O randze imprezy świadczy fakt, iż na przegląd rokrocznie przyjeżdżają setki tancerzy z różnych zakątków Polski, a wśród nich grupy z Biłgoraja.

Pierwszego dnia w Mielcu rywalizowały zespoły ludowe. Naszą placówkę reprezentował Dziecięcy Zespół „Sitareczka”, prezentując wiązankę tańców ślaskich w kategorii „debiuty” 4 – 6 lat. Oprócz podopiecznych pani Edyty Buczek na scenie w Mielcu debiutowało jeszcze 5 zespołów i wszystkie zostały wyróżnione przez konkursowe jury. Dzieci otrzymały medale i pamiątkową maskotkę. Po przeglądzie tancerze „Stareczki” zwiedzili Muzeum Dobranocek, gdzie mieli okazję obejrzeć polskie bajki i poznać historię ich powstawania.

Drugiego dnia „Pasikonika”, kiedy to tancerze prezentują formy różne, do rywalizacji na mieleckiej scenie przystąpiły cztery grupy z naszej placówki: Jump, Ada II i Ada I oraz Impuls. Nasi tancerze zostali dostrzeżeni i docenieni przez komisję jurorską, która grupie Ada I młodsza przyznała wyróżnienie w III kategorii wiekowej oraz II miejsce zespołowi Impuls w IV kategorii wiekowej.

Serdecznie gratulujemy artystom z MDK i ich nauczycielkom.

Fotorelacja w tego wydarzenia: