Sukcesy młodych artystów w konkursie “Radość”

W czwartek, 3 października 2019 roku, w Centrum Kultury w Łęcznej odbyło się podsumowanie XII Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem. Organizatorem imprezy jest Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. Tematem tegorocznej edycji była RADOŚĆ. Wśród laureatów znalazło się czworo wychowanków pracowni plastycznych działających w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju.

Jury konkursowe obradowało w międzynarodowym składzie. Spośród 472 nadesłanych na konkurs prac wyłoniło najlepsze, przyznając nagrody i wyróżnienia w 4 kategoriach wiekowych, oraz przyznając kwalifikacje do wystawy pokonkursowej.

W uroczystym wernisażu połączonym z wręczeniem nagród i wyróżnień wzięli udział podopieczni nauczycielek plastyki Anny Świcy i Ireny Oręziak-Kupczak. Mogli oni osobiście odebrać przyznane im laury. Pięknym podarunkiem, oprócz dyplomów, były kartki pocztowe z uwiecznionymi pracami wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych artystów.

I miejsce, Lena Kanty

Wśród wychowanek pracujących pod kierunkiem Anny Świcy w Pracowni Plastycznej Tęczowa Malarnia I miejsce w kategorii wiekowej 9-10 lat zdobyła praca wykonana przez dziesięcioletnią Lenę Kanty. W grupie wiekowej 5-8 lat wyróżnienie otrzymała Alicja Psiuk (lat 8). Kwalifikacje do wystawy otrzymały prace autorstwa: Leny Bełżek (lat 11), Zuzanny Dobrzyńskiej (lat 9), Julii Furmanek (lat 7), Alicji Flor (lat 11), Marceliny Knap (lat 8), Lilianny Obszyńskiej (lat 7), Zuzanny Romaniak (lat 8) i Olgi Skubis (lat 6).

Wyróżnienie, Alicja Psiuk

Kolejnymi laureatami byli podopieczni Ireny Oręziak- Kupczak. W grupie wiekowej 9-10 lat dziewięcioletni Błażej Gleń otrzymał wyróżnienie, podobnie jak jego starszy kolega osiemnastoletni Krzysztof Jankowski, który został wyróżniony w kategorii 15-18 lat. Na wystawie pokonkursowej znalazły się prace: Marty Hałasy (lat 15), Natalii Muchy (lat 12), Rozalii Markowicz (lat 10), Weroniki Pawlos (lat 14) oraz Elżbiety Szymanik (lat 16).

Wyróżnienie, Błażej Gleń

Wyróżnienie, Krzysztof Jankowski

Wszystkim gratulujemy, życząc kolejny sukcesów artystycznych!

Fotorelacja (15 zdjęć)