Sukces wychowanków MDK w konkursie „Moje Boże Narodzenie”

Lilianna Obszyńska z pracowni Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju otrzymała wyróżnienie w XXVIII. Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim „Moje Boże Narodzenie”. Konkurs zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury “Pod Akacją” w Lublinie oraz Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie odbywa się pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

W środę, 11 grudnia, odbyło się uroczyste podsumowanie XXVIII. Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje Boże Narodzenie”. W tej, odbywającej się wiele lat imprezie dla dzieci i młodzieży uzdolnionej plastycznie i literacko z terenu województwa lubelskiego, biorą udział – z niemałymi sukcesami – wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

W tegorocznej edycji konkursu wychowanka biłgorajskiego MDK – siedmioletnia Lilianka Obszyńska – została wyróżniona w kategorii dzieci do 9 lat. Ponadto na wystawie zostały zaprezentowane prace pięciorga młodych artystów. Są to: Marietta Skalska (7 lat), Klara Wardach (7 lat), Paulina Blacha (8 lat), Izabela Nieckarz (9 lat)Stanisław Pindor (10 lat). Nauczycielem sprawującym opiekę artystyczną jest Anna Świca.

Radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to czas bardzo pracowity dla dzieci z pracowni plastycznej. Powstaje wówczas wielka kolekcja obrazów oddających atmosferę wyjątkowych chwil i najważniejszych symboli świąt. Dla najmłodszych to św. Mikołaj, anioły i ich prezenty pod choinkę, rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole, a nade wszystko szopka i postaci zgromadzonych przy malutkim Jezusie.

Najważniejszym punktem programu podsumowującego konkurs był wernisaż wystawy prac plastycznych nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych do ekspozycji, oraz wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów laureatom konkursu plastycznego i literackiego oraz podziękowań dla nauczycieli.

Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie gratulujemy i życzymy licznych i wspaniałych sukcesów!

A oto fotorelacja z tego niezwykłego wydarzenia.