MAMY TO – Są kolejne sukcesy plastyczne naszych wychowanków

2 grudnia 2022r. odbyły się obrady jury w XXXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witaj Gwiazdko złota” w ramach XXXI Tyskich Wieczorów Kolędowych. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

W skład komisji nagradzającej prace konkursowej weszli: Katarzyna Markiewicz-Jarocka – kierownik pracowni plastycznej w Pałacu Młodzieży w Katowicach, Justyna Langer-Milewska – nauczycielka zajęć plastycznych w placówkach wychowania pozaszkolnego oraz Maciej Gruchlik – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr, 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach, sekretarz jury (nieoceniający).

Na posiedzeniu i obradach jury oceniające prace, postanowiło przyznać 34 nagrody, 39 wyróżnień oraz 60 kwalifikacji do wystawy.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się wychowankowie z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Pracownia plastyczna „Akwarela” prowadzona przez panią Irenę Oręziak-Kupczak:

Wyróżnienie – Zosia Jasińska 5 lat

Kwalifikacja do wystawy: Lena Obszyńska 7 lat

Pracownia plastyczna „Tęczowa Malarnia” prowadzona przez panią Annę Świca:

Wyróżnienie – Małgorzata Pawęska 13 lat

Kwalifikacja do wystawy – Hanna Cybulska 15 lat, Hanna Dybiak 6 lat, Julia Łuszczak 12 lat oraz
Laura Szabat 7 lat.

Podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się12 stycznia br.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

I.O-K

Wyróżnienie - Małgorzata Pawęska 13 lat, n. Anna ŚwicaWyróżnienie - Zosia Jasińska 5 lat, n. Irena Oręziak-KupczakKwalifikacja do wystawy - Hanna Cybulska 15 lat, n. Anna ŚwicaKwalifikacja do wystawy - Hanna Dybiak 6 lat , n. Anna ŚwicaKwalifikacja do wystawy - Julia Łuszczak 12 lat, n. Anna ŚwicaKwalifikacja do wystawy - Laura Szabat 7 lat, n. Anna ŚwicaKwalifikacja do wystawy - Lena Obszyńska 7 lat, n. Irena Oręziak-Kupczak