Sukces w międzynarodowym konkursie „Przyroda w kolorach”

Julianna Sołtys i Szymon Pogorzelec z pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostali laureatami XII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PRZYRODA W KOLORACH 2022. Konkurs organizuje Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 5 w Krakowie.

Tegoroczna edycja konkursu koncentrowała się na temacie „Krajobraz przyrodniczy”. Uroczyste podsumowanie imprezy odbyło się w sobotę 28 stycznia 2023 r. Podczas wernisażu wręczono nagrody i dyplomy dla dzieci, których prace zostały ocenione najwyżej. Jury pod przewodnictwem Piotra Lutyńskiego – artysty malarza, rzeźbiarza, autora akcji, instalacji, obiektów i rysunków – oceniało prace w kategoriach wiekowych oraz z podziałem na techniki wykonania. Przyznało I, II i III miejsca, wyróżnienia i kwalifikacje do wystawy.

Wśród nagrodzonych w kategorii malarstwo i rysunek 8-11 lat znalazła się dziesięcioletnia Julianna Sołtys, której praca zatytułowana „Bociania rodzina” zdobyła III miejsce. Wyróżnienie zdobył Szymon Pogorzelec (lat 7). Jego obraz przedstawiał „Jesienny las”. Opiekunem artystycznym dzieci jest Anna Świca.

Młodym artystom gratulujemy!