Sukces w konkursie “MOJE BOŻE NARODZENIE”

Nagroda dla Alicji Psiuk i pięć prac wyróżnionych kwalifikacją do wystawy, to efekt tegorocznego udziału wychowanków pracowni plastycznej TĘCZOWA MALARNIA Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju w XXXI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moje Boże Narodzenie”. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Organizatorem imprezy jest Młodzieżowy Dom Kultury “Pod Akacją” w Lublinie i Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Komisja obradująca w składzie: dr hab. Agnieszka Zawadzka – Katedra Grafiki Warsztatowej, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie, dr szt. Andrzej Mosio – Katedra Grafiki Warsztatowej, Instytut Sztuk Pięknych, Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie, ks. Zdzisław Kuczko – Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie i Renata Adamczewska – sekretarz, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie po uważnym obejrzeniu 524 prac plastycznych nadesłanych ze szkół i placówek wychowania pozaszkolnego archidiecezji lubelskiej postanowiła przyznać 13 równorzędnych nagród oraz 13 równorzędnych wyróżnień w czterech grupach wiekowych: 66 prac zakwalifikowano do wystawy.

Nagroda dla Alicji Psiuk
Alicja Psiuk, 12 lat

W środę, 7 grudnia 2022 r., w MDK „Pod Akacją” w Lublinie odbyło się podsumowanie konkursu połączone z uroczystym wernisażem oraz wręczeniem nagród i wyróżnień Laureatom.

Na uroczystość przybyli znamienici goście, między innymi ks. Biskup Mieczysław Cisło, ks. dr Krzysztof Kwiatkowski – proboszcz archikatedry lubelskiej, ks. dr Krzysztof Gałan – Dyrektor Wydziału ds Wychowania Katolickiego Archidiecezji Lubelskiej, Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty. Dopisali również Laureaci i ich opiekunowie.

Młodzi adepci sztuki w z Tęczowej Malarni i tym razem zostali dostrzeżeni przez jury konkursu. Nagrodę w kategorii 10-12 lat otrzymała praca dwunastoletniej Alicji Psiuk. Dla Ali to tym większe przeżycie i radość, ponieważ – w towarzystwie rodziców – osobiście mogła odebrać nagrodę z rąk pani Kurator.

Do wystawy zakwalifikowano prace: Franciszka Szado (7 lat), Julianny Sołtys (10 lat), Adama Romaniaka (10 lat), Leny Kanty (13 lat) i Angela Dziwury (17 lat). Opiekunem artystycznym laureatów konkursu jest Anna Świca.

Relację z uroczystości można zobaczyć także na stronie organizatora: http://www.mdk.lublin.pl/pl/aktualnosci/1016-mbn-podsumowanie-zdjecia-22

Gratulujemy wspaniałych efektów pracy, życząc kolejnych sukcesów!

Fotorelacja (21 zdjęć)

Ala Psiuk na tel nagrodzonej pracyNAGRODA Alicja PsiukOdbieranie nagrodyWYSTAWA Aadam RomaniakWYSTAWA Angelo DziwuraWYSTAWA Franciszek SzadoWYSTAWA Julianna SołtysWYSTAWA Lena Kanty