Sukces w konkursie MŁODYCH BAJANIE

MŁODYCH BAJANIE – SUKCES MŁODYCH ARTYSTÓW

Karolina Grudziński, Lilianna Obszyńska i Alicja Psiuk – to młode artystki z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju, które zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego MŁODYCH BAJANIE 2022. Konkurs zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Zgierza i Starosty Zgierskiego.

Nagrodzona praca w konkursie Młodych Bajanie, autorka pracy Karolina Grudziński, lat 9
Karolina Grudziński, lat 9

Temat konkursu „Świat Oczami Młodego Artysty III” dał nieograniczoną możliwość wypowiedzi twórczej młodym artystom. Stworzone i przesłane na konkurs prace pokazują to, co interesuje najbardziej młodego utalentowanego człowieka, co przykuwa jego uwagę, w jaki sposób widzi świat i interpretuje go najbardziej lubianą techniką plastyczną. Celem konkursu jest promowanie twórczości dzieci i młodzieży, rozwijanie wyobraźni, wrażliwości, pomysłowości i talentu. To także alternatywna forma twórczego spędzania czasu wolnego, a także pomoc potrzebującym poprzez licytację wybranych prac na aukcji charytatywnej.

24 lutego 2023 r. został ogłoszony protokół podsumowujący imprezę. Spośród nadesłanych z całej Polski prac jury przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na zastosowane techniki plastyczne.

WYRÓŻNIENIE Lilianna Obszyńska

Podopieczne Anny Świcy z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia MDK w Biłgoraju znalazły się w gronie Laureatów. III miejsce w kategorii wiekowej do 9 lat (prace na papierze/kartonie: pastele suche, mokre, rysunek, malarstwo, grafika) otrzymała dziewięcioletnia Karolina Grudziński. Karolina namalowała pastelami pracę zatytułowaną „Paw”. Lilianna Obszyńska (lat 10) za pracę zatytułowana „Kolorowe słonie” i Alicja Psiuk (12 lat) za pracę „Kocia rodzina” – zostały wyróżnione w kategorii wiekowej 10 – 13 lat.

WYRÓŻNIENIE Alicja Psiuk

Wszystkie prace zgłoszone do konkursu zostały zaprezentowane na Facebooku organizatora, gdzie brały także udział w głosowaniu publiczności.

Młodym artystkom gratulujemy!