Sukces pracowni plastycznej „Akwarela” w konkursie międzynarodowym

W dniach 21 września do 10 października 2022r. ( podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, otwarcie pokonkursowej wystawy w Międzynarodowym Dniu Pokoju – 21 września o godz. 14.00) w Oświęcimskim Centrum Kultury będzie prezentowana pokonkursowa wystawa XXI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Darujmy światu pokój”, adresowanego do uczestników 7-19 lat.

Konkurs plastyczny „Darujmy światu pokój”, zachęca do plastycznych wypowiedzi na temat otaczającej ich rzeczywistości w kontekście prawa do życia w świecie wolnym od wojen. Prace konkursowe powinny prezentować twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość ta powinna być afirmacją życia, miłości i radości, idei poszanowania drugiego człowieka, niezależnie od koloru skóry, rasy czy wyznawanej religii.

Do udziału w dwudziestej pierwszej edycji konkursu zostało nadesłanych 899 prac, które oceniła komisja w składzie:

MykolaFediv – artysta plastyk

Jadwiga Ryś-Matlak – plastyk

Magdalena Prochowska – plastyk

Barbara Żydek – plastyk

Komisja przyznała 74 równorzędne nagrody i 80 równorzędnych wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prac 43 autorów.

Wśród laureatów konkursu znalazły się dwie wychowanki z pracowni plastycznej „Akwarela”:

W kat. 7-9 lat – nagroda dla Hanna Bosak z grupy „Pędzelki” oraz w kategorii 14-16 lat –wyróżnienie dla Anny Jonik z grupy „3 D”.

Serdeczne gratulacje dla laureatek konkursu!

I.O-K