Sukces plastyczny młodych artystek Akwareli

Z wielką przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach plastycznych wychowanków naszej placówki. Tym razem doceniono młode artystki pracowni Akwarela, pracujące pod kierunkiem pani Ireny Oręziak-Kupczak.

W dniu 8 grudnia odbyło się posiedzenie komisji oceniającej prace plastyczne w XXX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witaj, gwiazdko złota”.

Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

Jury w składzie:

Aneta Mlaś – artystka grafik, ilustratorka, poetka

Magdalena Łuka – magister sztuki, pedagog, naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Tychy

Justyna Langer-Milewska – nauczycielka zajęć plastycznych w placówkach wychowania pozaszkolnego

oraz Maciej Gruchlik – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Tychach, sekretarz jury (nieoceniający)

– przyznało 34 nagrody, 49 wyróżnień oraz 71 kwalifikacji do wystawy.

Wśród laureatów konkursu znalazły się wychowanki z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju z pracowni plastycznej Akwarela, prowadzonej przez panią Irenę Oręziak-Kupczak.

Michalina Kostek 10 lat z grupy plastycznej „Fantazja”

Kwalifikacja do wystawy

Szymon Błazik 5 lat

Lena Obszyńska 6 lat z grupy plastycznej „Pędzelki”

Serdeczne gratulacje dla laureatek konkursu!

Witaj, gwiazdko złota - WYRÓŻNIENIE - Michalina Kostek - 10 lat, pracownia Akwarela
WYRÓŻNIENIE – Michalina Kostek – 10 lat
WYSTAWA - Lena Obszyńska - 6 lat