Sukces dzieci z Mdk w ogólnopolskim konkursie w Katowicach

Po raz kolejny Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju może poszczycić się wspaniałymi wynikami artystycznej rywalizacji. Adaś Szubiak i Staś Pindor zostali laureatami I. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Paleta Wyobraźni”, zorganizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Obaj chłopcy uczęszczają na zajęcia plastyczne do pracowni Tęczowa Malarnia, której opiekunem artystycznym jest Anna Świca.

Jury obradujące pod przewodnictwem prof. Zbigniewa Furgalińskiego – artysty plastyka, ASP Katowice – dokonało przeglądu i oceny 915 prac z 44 placówek oświatowych nadesłanych na I. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Paleta Wyobraźni” – Katowice 2019. Przyznano 15 nagród, 20 wyróżnień i 60 wyróżnień honorowych (w postaci kwalifikacji do wystawy).

wyróżnienie, Adam Szubiak, lat 6

W piątek, 11 października br., zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Wśród 20 wyróżnionych laureatów znaleźli się mali artyści z biłgorajskiego MDK. Sześcioletni Adaś Szubiak i dziewięcioletni Staś Pindor stworzyli przepiękne prace w technice pasteli olejnych. Obraz Adama to zwielokrotniony obraz bocianów, które zgromadziły się na zielonej łące. Praca Stasia to martwa natura.

wyróżnienie, Staś Pindor, lat 9

Organizatorem imprezy jest Pałac Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach oraz Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży. Patronat Honorowy nad konkursem objęła Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Fotorelacja (2 zdjęcia)