Przed-wakacyjne MALOWANKI – RYSOWANKI

Od 24 sierpnia 2020 r. w Galerii „Pierwsze Piętro” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju można oglądać wystawę prac plastycznych powstałych podczas wakacyjnych zajęć warsztatowych. Wystawa zatytułowana została „Przed-wakacyjne MALOWAKI-RYSOWANKI”. To efekt twórczej pracy grupy wychowanków pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia.

Od 29 czerwca do 3 lipca w ramach akcji Artystyczne Lato w MDK, w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia spotykała się grupa dzieci, aby kreatywnie i miło spędzić czas początku wakacji. Codziennie, pod okiem nauczycieli plastyki Anny Świcy, można było wyczarować na papierze niepowtarzalne dzieło.

Pierwszy dzień naszych spotkań rozpoczął się od techniki monotypii. Dziewczęta – Iza i Lenka – najpierw robiły szkice koncepcyjne, by potem na przygotowanej matrycy, zrobić odbitki. Tematem prac był portret i wakacje nad morzem.

Galeria – Dzień pierwszy

Kolejny dzień to spotkanie z najmłodszymi. W zajęciach uczestniczyły Dianka i Gabrysia. Zajęcia dotyczące techniki frotażu rozpoczęło wyjście w poszukiwaniu różnego rodzaju faktur. Dzieci na kartkach odbijały charakterystyczne struktury – metalowe schody, kostkę brukową, pień drzewa, zbierały liście o różnych kształtach. To był wstęp do pracy, jaka czekała dziewczynki w pracowni. Ich zadaniem było wykonanie obrazka z różnych materiałów liści, papierów o różnej fakturze, koronek, które naklejały na kartkę papieru, by potem odbić je za pomocą pasteli i farb. Twórczy dzień zakończyła praca w technice monotypii. Dla dziewczynek to dopiero pierwsze prace, gdzie efekt jest zawsze zaskoczeniem dla twórcy.

Galeria zdjęć – Dzień drugi

W środę odbyły się zajęcia indywidualne. Tym razem Iza stworzyła pracę, której tematem było DRZEWO. Technika pasteli suchej jest trudna i wymagająca. Jednak młoda artystka świetnie sobie z nią poradziła, czego efektem jest przepiękny obraz.

Galeria zdjęć – Dzień trzeci

Czwarty dzień naszych warsztatów to wspaniała zabawa kolorami w technice malarstwa akrylowego. Tym razem martwa natura z kwiatami ustawiona w pracowni była przedmiotem prac dla najmłodszych. I tutaj dziewczynki uczestniczące w zajęciach poradziły sobie wyśmienicie. Podziwiajmy ich prace.

Galeria zdjęć – Dzień czwarty

Ostatni – piąty dzień – to także dzień studyjny w pracowni. Podobnie, jak najmłodsze podopieczne Anny Świcy, starsze dziewczęta stworzyły kompozycje malarskie z przedmiotów, tkanin i letnich kwiatów.

Galeria zdjęć – Dzień piąty

Efekty zajęć pojawiły się na ścianach pierwszego piętra MDK. Autorami prac jest siedemnaścioro młodych artystów: Adam Badaszek, Lena Bełżek, Zuzanna Błaszkiewicz, Izabela Borowiec, Anita Brzezińska, Olga Goch, Lena Kanty, Magdalena Komosa, Diana Kozakiewicz, Magdalena Legieć, Natalia Lembryk, Julia Łuszczak, Karol Mituła, Lilianna Obszyńska, Izabela Pogorzelec, Gabriela Radawiec i Antonina Tutka.

Galeria zdjęć – Wystawa

Ekspozycja zainaugurowała nowy rok szkolny i prezentowana jest także w formie on-line na naszym facebooku i stronie internetowej. Wernisaż odbędzie się w środę 9 września br. o godzinie 17.00.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy artystycznych wrażeń!