Prace młodych artystów z pracowni plastycznych MDK w Biłgoraju wśród najlepszych!

Nagroda dla Szymona Pogorzelca i aż 28 prac znalazło się wśród najlepszych zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej XLII Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Dzieła stworzone zostały w pracowniach plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

Na finał XLII Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu nadesłano prace z różnorodnych ośrodków w Polsce: z muzeów, szkół, domów kultury, ognisk artystycznych, ośrodków wychowawczych. Równocześnie napłynęły prace z różnych stron świata, m.in. Hong Kongu, Litwy, Serbii, Argentyny.

Komisja złożona ze specjalistów z zakresu sztuki, muzealnictwa i pedagogiki wyłoniła najlepsze dzieła. Jury przyznało 16 nagród w 5 grupach wiekowych oraz Nagrody Specjalne, Nagrody Multimedialne, Nagrody Prezydenta Miasta Torunia oraz Nagrodę Dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu Aleksandry Mierzejewskiej. Nagrodzonych zostało także kilkunastu opiekunów plastycznych. Kilkaset najlepszych prac zostało zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej.

NAGRODA 5-6 LAT Szymon Pogorzelec - nauczyciel Anna Świca
Nagroda
I grupa wiekowa (5-6 lat)
Szymon Pogorzelec, l. 5, „Mały artysta”

Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zaprezentowali się w tym roku wręcz fenomenalnie. Jedną z czterech nagród w kategorii 5-6 lat otrzymała praca wykonana przez pięcioletniego Szymona Pogorzelca. Obraz zatytułowany „Mały artysta” powstał w pracowni Tęczowa Malarnia.

Z tej samej pracowni do wystawy pokonkursowej zakwalifikowanych zostało 23 prace autorstwa: Mikołaja Drozdowskiego, Anny Pecki, Klaudii Andrychiewicz, Lilianny Obszyńskiej, Julii Łuszczak, Klaudii Czerniak, Alicji Psiuk, Pauliny Blachy, Leny Kanty, Leny Żurawicz, Stanisława Pindora, Izabeli Borowiec, Lilianny Majewskiej, Hanny Cybulskiej, Julii Kuraś, Natalii Kluchy, Julii Wasąg, Izabeli Pogorzelec, Oliwii Olejnickiej, Anny Szubiak, Martyny Kniaziowskiej i Angela Dziwury.

To także sukces nauczycielki plastyki Anny Świcy, która został nagrodzona jako opiekun artystyczny.

Pięcioro podopiecznych Ireny Oręziak-Kupczak otrzymało kwalifikację do wystawy. Są to: Julia Frączak, Antonina Mosakowska, Natalia Miętkiewicz, Martyna Grabias, Izabela Pogorzelec.

Kolejną pracą zakwalifikowaną na wystawę wykonała Paula Bosak, pod kierunkiem Renaty Sochy.

Chcielibyśmy również zachęcić wszystkich przyjaciół, sympatyków, a przede wszystkim społeczność Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, do wzięcia udziału w internetowym plebiscycie na Nagrodę Publiczności w XLII Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”.

Rozpoczął się on 13 września i potrwa do 31 października 2021 roku. Wyniki zostaną ogłoszone we wtorek, 3 listopada 2021 r., o godz. 12.00.

To dzięki Państwa głosom dzieci i młodzież pracująca pod kierunkiem Anny Świcy, Ireny Oręziak-Kupczak i Renaty Sochy może liczyć na zdobycie nagród!

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Muzeum Okręgowego w Toruniu , gdzie została udostępniona galeria dzieł znajdujących się na wystawie w Ratuszu.

www.muzeum.torun.pl

————————————————-
Moja Przygoda w Muzeum – rusza plebiscyt publiczności! – Muzeum Toruń (torun.pl)
Swój głos mogą Państwo oddać klikając w TEN LINK

————————————————–

W każdej kategorii wiekowej można oddać tylko jeden głos!

Poniżej przedstawiamy spis prac zakwalifikowanych na wystawę i do plebiscytu publiczności – ich autorów i tytuły:

Nauczyciel: Anna Świca
Mikołaj Drozdowski, l. 6, „Malować jak van Gogh”
Anna Pecka, l. 8, „Dama z łasiczką (gronostajem)”
Klaudia Andrychiewicz, l. 9, „Portret wieśniaka wg van Gogha”
Lilianna Obszyńska, l. 9, „Portret kobiety wg Matisse’a”
Julia Łuszczak, l. 10, „W jaskini”
Klaudia Czerniak, l. 10, „Słoneczniki”, Biłgoraj
Alicja Psiuk, l. 10, „Cerkiew – Sobór Wasyla Błogosławionego”
Paulina Blacha, l. 10, „Święta Rodzina”
Lena Kanty, l. 12, „Królowa Kleopatra”
Lena Żurawicz, l. 12, „Spoglądam na obraz”
Stanisław Pindor, l. 11, „Waza grecka”
Izabela Borowiec, l. 10, „Kościół w Auvers”
Lilianna Majewska, l. 10, „Martwa natura”
Hanna Cybulska, l. 13, „W Muzeum Nożyczek”
Julia Kuraś, l. 14, „Stare przedmioty”
Natalia Klucha, l. 13, „Kościół w Auvers”
Julia Wasąg, l. 13, „Szewc”
Izabela Pogorzelec, l. 13, „Chłopcy z fujarkami”
Oliwia Olejnicka, l. 14, „Portret listonosza”
Anna Szubiak, l. 14, „Dwie Bretonki z koszem jabłek”
Martyna Kniaziowska, l. 17, „Japonka wg Józefa Pankiewicza”
Angelo Dziwura, l. 16, „Martwa natura”

Nauczyciel: Renata Socha
Paula Bosak, l. 10, „Frida”

Nauczyciel: Irena Oręziak – Kupczak
Julia Frączak, l. 10, „Portret dziewczynki”
Antonina Mosakowska, l. 11, „Portret kubistyczny”
Natalia Miętkiewicz, l. 12, „Gwiaździsta noc”
Martyna Grabias, l. 18, „Rzeźba”
Izabela Pogorzelec, l. 13, „Baletnica”

Uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej zaplanowane jest na 10 grudnia 2021 r.

Galeria zdjęć