Prace młodych artystów nagrodzone

Pragniemy poinformować, że dwanaście dzieł stworzonych w pracowni Tęczowa Malarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju znalazło się wśród prac zaprezentowanych na wystawie pokonkursowej XLI Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Podobnie, jak w roku ubiegłym, podczas trwania wystawy przeprowadzany jest plebiscyt publiczności, którego celem jest wyłonienie najlepszych – zdaniem Państwa – prac.

Na finał XLI Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu przysyłano ponad tysiąc prac z różnorodnych ośrodków w Polsce: z muzeów, szkół, domów kultury, ognisk artystycznych, ośrodków wychowawczych. Równocześnie napłynęły prace z różnych stron świata. Specjaliści z zakresu sztuki, muzealnictwa i pedagogiki wyłonili 183 najlepsze dzieła, które zostały udostępnione na wystawie w Ratuszu Staromiejskim. Jury wskazało także 19 laureatów oraz 6 nagród specjalnych.

Dodatkowe nagrody zostaną wybrane w plebiscycie publiczności podczas trwania wystawy konkursowej. Od 10 września do 6 października można głosować na ekspozycji bądź drogą internetową. Wyłonione zostaną nagrody publiczności w następujących kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-18 lat oraz kategorii osób z niepełnosprawnościami (do 25 roku życia).

To dzięki Państwa głosom dzieci i młodzież pracująca pod kierunkiem Anny Świcy może liczyć na zdobycie nagród!

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Muzeum Okręgowego w Toruniu www.muzeum.torun.pl., gdzie została udostępniona galeria dzieł znajdujących się na wystawie w Ratuszu.

W każdej kategorii można oddać tylko jeden głos!

Poniżej przedstawiamy spis prac zakwalifikowanych na wystawę i do plebiscytu publiczności – ich autorów i tytuły:

W kategorii wiekowej 5-6 lat:
Klara Wardach, 6 lat, Zamek
Julianna Sołtys, 6 lat, W galerii obrazów
Marietta Skalska, 6 lat, Martwa natura

W kategorii wiekowej 7-9 lat:
Jagoda Leńczuk, 8 lat, Motyli statek
Klaudia Czerniak, 8 lat, Muzeum samolotów
Marcelina Knap, 8 lat, Martwa natura
Klaudia Andrychiewicz, 8 lat, Złote rybki
Zuzanna Dobrzyńska, 9 lat, Malarka wg autoportretu Élisabeth Vigée Le Brun
Stanisław Pindor, 9 lat, Przed wyścigiem wg Degas

W kategorii wiekowej 10-12 lat:
Magdalena Legieć,12 lat, Portret – inspiracja Amadeo Modigliani

W kategorii wiekowej 13-15 lat:
Angelo Dziwura, lat 14, Portret mężczyzny
Martyna Kniaziowska, lat 15, Pomarańczarka

Zachęcamy społeczność Biłgoraja – wszystkich życzliwych ludzi – do głosowania na prace wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Dziękujemy za każdy oddany głos w tej wyjątkowej artystycznej akcji.

Liczymy na Państwa wsparcie! Dziękujemy!

Fotorelacja /12 zdjęć/