Podsumowanie “Moje Zakątki” 2022

W piękne czwartkowe przedpołudnie, 19 maja, w naszej placówce miało miejsce uroczyste podsumowanie XXX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moje Zakątki” – U źródeł – polska sztuka ludowa pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Cieszymy się, iż młodzi artyści licznie przybyli na tę uroczystość wraz ze swoimi nauczycielami oraz rodzicami. Swoją obecnością zaszczyciły nas także przedstawicielki lokalnych władz, Pani Maria Gałka z ramienia Zarządu Powiatu oraz Pani Marta Marchewka-Skurzak, Kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.

Zgromadzeni goście zostali przywitani piosenką w wykonaniu solistki Studia Wokalnego „Canto”, Poli Wasąg, a następnie przez pełniącą obowiązki Dyrektor MDK, Panią Iwonę Pawlos.

Zanim nastąpiło wręczanie młodym artystom pamiątkowych dyplomów oraz upominków, Joanna Łukaszczyk, organizator imprez MDK wspomniała o pomysłodawczyni Konkursu, Pani Irenie Zając, artystce i niegdyś nauczycielce plastyki w MDK, która po osiedleniu się na biłgorajskiej ziemi, zachwycona pięknem roztoczańskiej przyrody i krajobrazów, zainicjowała uwiecznianie jej przez dzieci i młodzież w pracach plastycznych, rozszerzając tę ideą na całą lubelszczyznę. Po tym historycznym wstępie, miało miejsce uroczyste odczytanie protokołu oraz wręczanie nagród i wyróżnień.

Podziękowano również nauczycielom, pod kierunkiem których powstały prace, nadesłane na konkurs. Wówczas głos zabrała, Pani Anna Świca, wyrażając swoje wzruszenie i radość, iż może być, wraz ze swoimi wychowankami, częścią tak pięknego artystycznego przedsięwzięcia, mającego na celu krzewienie i upamiętnianie lokalnej kultury oraz piękna przyrody i krajobrazu.

Ogromne uznanie dla pracy nauczycieli wyraziła także Pani Marta Marchewka-Skurzak, podkreślając ich pasję i zaangażowanie w przekazywaniu młodemu pokoleniu radości z obcowania ze sztuką i chęci nieustannego rozwoju.

Na koniec oficjalnego spotkania miała miejsce krótka część artystyczna, w której zaprezentowały się wokalistki, Gabriela Rapa i Wiktoria Krent, pracujące pod kierunkiem Pani Kornelii Rudy oraz tancerki z najstarszej grupy „Ada” – wychowanki pani Edyty Buczek. Po czym zgromadzeni goście zostali zaproszeni do oglądania wystawy i delektowania się słodkim poczęstunkiem.

/protokół do pobrania/