Podsumowanie konkursu „Kocie i psie sprawy” – Zamość 2020

XI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Kocie i psie sprawy” – Zamość 2020 organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu zakończył się sukcesem czterech wychowanek Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Młode artystki wykazały się talentem, zaangażowaniem i wrażliwością w ukazaniu świata zwierząt.

Na konkurs wpłynęło 1129 prac plastycznych z 81 placówek województwa lubelskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski. Komisja pod przewodnictwem Jerzego Tyburskiego – artysty malarza, dyrektora Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej, postanowiła przyznać nagrody, wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy w trzech kategoriach. W kategorii III znaleźli się m.in. : wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego, a wśród nich cztery wychowanki reprezentujące dwie pracownie plastyczne Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju.

II nagroda przypadła trzynastoletniej Katarzynie Sudoł – podopiecznej Anny Świcy z pracowni Tęczowa Malarnia, zaś wyróżnienie otrzymała praca wykonana przez dziewięcioletnią Wiktorię Filipowicz, która tworzy pod kierunkiem Ireny Oręziak-Kupczak.

Wyróżnienie kwalifikacją do wystawy otrzymały dziewczęta z Tęczowej Malarni – Aleksandra Żak (lat 15) i Edyta Bugała (lat 14).

Wszystkim uczestnikom konkursu Jury konkursu złożyło serdeczne podziękowanie za pomysłowość oraz umiejętne przedstawienie tematu i celów konkursu. Podsumowanie imprezy, wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej zaplanowane było na 11 marca. Niestety laureatki nie mogły odebrać osobiście przyznanych im nagród.

Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą twórczą postawę!