“Pod kolorowym parasolem jesieni”

Zorganizowany przez Rzeszowski Dom Kultury IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży zatytułowany „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” zakończył się sukcesem Julii Wasąg z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju. Jej praca została zakwalifikowana do wystawy pokonkursowej.

Rzeszowski Dom Kultury po raz dziewiąty zaprosił dzieci i młodzież w wieku od 5 do 15 lat do wykonania pracy plastycznej nawiązującej do piękna przyrody jesiennej i elementów naszego dziedzictwa kulturowego. Spośród 3245 prac nadesłanych z 430 placówek z całej Polski wybrano te najlepsze i najpiękniej pokazujące uroki jesieni.

W kategorii prac plastycznych wykonanych przez dzieci w wieku od 11-13 lat na wystawie podsumowującej IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” znalazła się praca malarska autorstwa Julii Wasąg. Dziewczynka namalowała Strachy na wróble. To nawiązanie do często zapominanej tradycji stawiania przebranych za ludzi chochołów, odstraszających ptaki z pól i sadów. Julia pracuje pod kierunkiem Anny Świcy w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia.

Finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży ,,Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” połączony z uroczystym otwarciem wystawy pokonkursowej oraz wręczeniem nagród Laureatom odbył się 23 listopada 2019 r.

Patronat Honorowy nad konkursem odjęli Prezydent Miasta Rzeszowa i Podkarpacki Kurator Oświaty.

Gratulujemy!

Anna Świca